img

Premia to koszt uzyskania przychodu? Jest uchwała NSA

img

Czy nagroda lub premia w firmie są dla pracodawcy kosztem? Zdaniem Naczelnego Sądu Administracyjnego: tak.

Uchwała NSA oznacza, że pracodawca może zaliczyć przydzielane premie i nagrody do kosztów, a tym samym może obniżyć podstawę do opodatkowania.

Treść orzeczenia jest następująca:

W świetle art. 7 ust. 2 i art. 15 ust. 1 oraz art. 16 ust. 1 pkt 40 i art. 15 ust. 4g ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397 ze zm.) nagrody i premie wypłacone pracownikom przez podatnika podatku dochodowego od osób prawnych z dochodu po opodatkowaniu mogą stanowić koszty uzyskania przychodów tego podatnika.

To zaskakujące, że do tak zgodnego z intuicją orzeczenia potrzebna była aż uchwała Naczelnego Sądu Administracyjnego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
img
Tagi: , , ,
img
img
img
img