img

Wirtualne biuro – warto czy nie?

img

Zdaniem Google fraza „wirtualne biuro” cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Do najczęściej wyszukiwanych fraz należą „wirtualne biuro wrocław”, „wirtualne biuro katowice”, „wirtualne biuro kraków”. Czy wirtualne biuro w dużym mieście rzeczywiście ułatwia start w biznesie?

Wirtualne biuro forum - 20121129-OSEC-LSC-0017 - US Departament of Agriculture_02Firmy udostępniające wirtualne biura twierdzą, że taka forma działalności ma same zalety. Z punktu działalności gospodarczej to rzeczywiście zalety. Za abonament w wysokości zaledwie kilkuset złotych miesięcznie można uzyskać (wirtualny) adres w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Katowicach.

Rzekome biuro może być zlokalizowane w prestiżowym budynku w mieście, w którym wynajem prawdziwego biura rozpoczyna się od 3 000 euro za najmniejszą dostępną powierzchnię.

>>> Raport wynagrodzeń Antal 2015

Nasi kontrahenci i klienci mają wrażenie, że rozmawiają z lokalną firmą. Wrażenie potęguje numer stacjonarny numer telefonu w, dajmy na to, warszawskiej strefie numeracyjnej.

Jako że Polacy są tradycjonalistami i lubią czuć, że ich kontrahent jest na miejscu, otwarcie wirtualnego biura w wybranym mieście może kilkukrotnie zwiększyć obroty z lokalnymi klientami.

Wady wirtualnego biura

Czy wirtualne biuro ma więc jakieś wady? Ma, ale są to wady przede wszystkim dla potencjalnych klientów firm, które uwierzą, że rozmawiają z lokalnym przedsiębiorcą.

Mniejsza firma może nie podołać utrzymaniu biura w dużym mieście, nawet wirtualnego. Zabójcze mogą być też koszty dojazdów, szczególnie w początkowej fazie działalności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

img
Tagi: , , , , ,
img
img
img
  • ellie333

    No pewnie, że warto! Sama mam zarejestrowaną działalność na warszawskim Śródmieściu […] i to był strzał w dziesiątkę. Więcej klientów i uproszczone sprawy związane z firmą.

img