Grecy się buntują, Grecy protestują, Grecy z biedy handlują chusteczkami, tak źle w Grecji nie było od lat pięćdziesiątych – alarmistyczne tytuły i parafrazy materiałów o Grecji z ostatniego tygodnia lutego 2015 roku. Czy naprawdę w Grecji jest aż tak źle? Czy Polacy powinni współczuć Grekom czy może… zazdrościć?
(alarmistyczne cytaty za Wyborcza.biz: Grecy klepią biedę. Najgorzej od lat 50)
Poniżej znajduje się mapa Europy z zaznaczoną siłą nabywczą pieniądza danego kraju na jednego mieszkańca (per capita). Najgorzej jest zarabiać w regionach, które zaznaczone są na granatowo. Nieco lepiej: w niebieskich. Jeszcze lepiej w zielonych, żółtych. Najlepiej w pomarańczowych, czerwonych, a idealnie – w bordowych.
Spójrzmy zatem i porównajmy kolory Polski, Grecji, Hiszpanii, Włoch:

Kolory mówią wprost o zamożności zarabiających w danym regionie ludzi. Wyraźnie widać, że w Polsce najlepiej żyje się w Warszawie i jej okolicach, na Górnym Śląsku, w Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu… To zielone plamy dobrobytu na niebieskim oceanie nijakobytu.
>>> ZOBACZ TEŻ: Jaki CRM do małej firmy? A może…
A jednak ta nasza bogata Warszawa z trudem równa się najbiedniejszymi regionami Hiszpanii czy Grecją.
Po co więc dziennikarze marnują czas na opisywanie sytuacji w Grecji, skoro w Polsce jest jeszcze tyle do zrobienia?
Tagi: CO TO JEST SIŁA NABYWCZA, CZY WARSZAWA JEST BOGATA, JAK ZMIERZYĆ SIŁĘ GOSPODARKI, SIŁA NABYWCZA, SIŁA NABYWCZA EURO, SIŁA NABYWCZA PIENIĄDZA, SIŁA NABYWCZA PIENIĄDZA RANKING, SIŁA NABYWCZA UE 2015, SIŁA NABYWCZA W KRAJACH UE, SIŁA NABYWCZA W KRAJACH UE 2015, SIŁA NABYWCZA W UE, SIŁA NABYWCZA W UNII, SIŁA NABYWCZA W UNII 2015, SIŁA NABYWCZA WALUT W UNII, SIŁA NABYWCZA WALUTY, SIŁA NABYWCZA WALUTY RANKING