Afera Volkswagena. 3.0 TDI również fałszuje wyniki? Audi i Porsche mają problem [LISTA]

Afera Volkswagena zatacza coraz szersze kręgi. Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) oskarża Volkswagena o kantowanie w silnikach Diesla, które były montowane w Audi i Porsche. Volkswagen kategorycznie zaprzecza:

Według amerykańskiej agencji EPA, również silniki 3.0 TDI Volkswagena posiadały algorytmy, które fałszowały wyniki spalin.

Problem ma dotyczyć sedanów Audi i SUV-ów Porsche oraz VW. Testy EPA wykryły podobne oprogramowanie w następujących autach wyposażonych w silniki 3.0 TDI:

  • 2014 Volkswagen Touareg,
  • 2015 Porsche Cayenne (Diesel),
  • 2016 Audi A6 Quattro
  • 2016 Audi A7 Quattro,
  • Audi A8 i Audi Q5.

Zgodnie z testami EPA, w warunkach, które algorytmy uznawały za testy czystości spalin, katalizator był podgrzewany, a emisja – niższa.

Podgrzewanie katalizatora było wyłączane sekundę po wykryciu zakończenia testów. Od tego momentu Volkswageny, Audi i Porsche z silnikami 3.0 TDI emitowały do 9 razy więcej tlenków azotu niż pozwalały normy.

>>> Afera Volkswagena [SPIS MODELI SAMOCHODÓW]

Jeśli doniesienia okażą się prawdą, Volkswagen będzie w poważnych tarapatach. Jeśli doniesienia EPA się potwierdzą, wygląda na to, że firma skuszona łatwością oszustwa zaczęła je stosować na coraz szerszą skalę.

Volkswagen stanowczo zaprzecza

Zgodnie z ostatnią deklaracją przedstawicieli firmy, oprogramowanie było instalowane wyłącznie w czterocylindrowych dieslach VW.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,