Afera Volkswagena. Fałszywe oprogramowanie zabije 59 osób?!

Badacze z MIT i Harvardu oszacowali, że fałszywe oprogramowanie i nadmierna emisja tlenków azotu do atmosfery doprowadzi do przedwczesnej śmierci 59 osób. Przyczyną zgonów będą problemy z oddychaniem.

Badanie zostało opublikowane w witrynie Environmental Research Letters.

Afera Volkswagena spowoduje śmierć 59 osób - My Brush With Death - JD Hancock - FlickrCała funkcjonująca na świecie flota samochodowa z problematycznymi silnikami VW ma spowodować do końca 2016 roku około 130 przedwczesnych zgonów.

>>> ZOBACZ TEŻ: Afera Volkswagena. Nowe wieści

Przy okazji tego badania warto przypomnieć, że każda znajdująca się na świecie krowa produkuje metan. Brakuje na ten temat dokładnych badań, ale szacunki mówią, że jedna krowa odpowiada mniej więcej jednemu samochodowi.

Jedna krowa produkuje tyle metanu, co samochód. Metan jest 28x bardziej szkodliwy dla atmosfery niż dwutlenek węgla.

Metan jest gazem cieplarnianym, a zatem powoduje ocieplanie klimatu. Jak utrzymuje Agencja Ochrony Środowiska (EPA), metan jest 28 razy bardziej szkodliwy dla atmosfery niż dwutlenek węgla.

Według raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) całe znajdujące się na Ziemi bydło wprowadza do atmosfery 18 procent produkowanego przez człowieka metanu.

To więcej niż samoloty, samochody i inne środki transportu razem wzięte.

Niestety, redakcji mojafirma.tv nie udało się odnaleźć badań, za ile przedwczesnych zgonów odpowiada jedna statystyczna krowa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Tagi: , , , , , , , , , , , ,