
Dobre wieści dla polskich dostawców i pracowników. W 2015 roku Peugeot w ramach restrukturyzacji planuje zlikwidować 3450 miejsc pracy w Francji. Choć firma intensywnie współpracuje z partnerami w Chinach, może to oznaczać, że część zadań przejmą również polskie firmy.
Dobre wieści dla polskich firm. Ze względu na restrukturyzację, Peugeot likwiduje 3450 miejsc pracy, co oznacza, że 1500 pracowników przejdzie na wcześniejszą emeryturę, 550 dostanie propozycję odpraw, a kolejnych 1400 ma zostać przeniesionych na inne stanowiska.
Dla europejskiej gospodarki to złe wieści, ale ten ruch może oznaczać szansę dla polskich firm. Ze względu na bardzo niskie koszty pracy w Polsce, możemy przejąć część prac, które dotychczas wykonywane były we Francji.
Swoje fabryki ulokowały już w Polsce między innymi takie firmy, jak Toyota, Volkswagen, Fiat i Opel.
Źródło: Peugeot plans to cut 3,450 French jobs in 2015: sources