Grecja zostanie w Unii? Ministrowie finansów wstępnie zaakceptowali propozycje Greków

Jak donosi Agencja Reutera, ministrowie finansów strefy euro wstępnie zaakceptowali greckie propozycje reform. Deklarują jednak, że potrzebują kilku dni ciężkiej pracy, by podjąć ostateczną decyzję.

Jeroen Dijsselbloem, przewodniczący Eurogrupy, oświadczył, że dokument jest wszechstronny i może stanowić bazę do wznowienia rozmów. Zastrzegł jednak, że konieczne jest sprawdzenie, czy liczby z raportu mają odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Gdyby dokument nie został zaakceptowany, Grecja musiałaby oddać do 30 czerwca 1,6 miliarda euro do Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Brak zwrotu oznaczałby bankructwo Grecji lub przynajmniej przybliżenie jej do wyjścia ze strefy euro i Unii. Zwrot natomiast mógłby wyczyścić konta bankowe z pieniędzy.

Nowa Grecka Drachma jako projekt i parodia

Grecy są przynajmniej wstępnie przygotowani do wyjścia ze strefy euro. W lutym zostały opublikowane projekty nowych banknotów, Nowej Greckiej Drachmy (ilustracja powyżej).

W internecie pojawiły się też parodie drachm, w których twarze znanych postaci zostały zastąpione twarzami znanych europejskich polityków. Na jednej z parodii pojawiła się Angela Merkel, na innej Jeroen Dijsselbloem:

Nowa grecka drachma z podobizną Angeli Merkel - drachma.gr

Nowa Grecka Drachma - parodia drachma.grŹródło: Unia wstępnie akceptuje propozycje Grecji

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Tagi: , , , , ,