Inspiracje 13.01.2015: Polska musi inwestować w kobiety, problemy psychiczne po zabraniu iPhone’a

Dlaczego warto inwestować w kobiety. Napis głosi: Kiedy kobieta idzie do szkoły... 90 procent przychodu inwestuje w swoją rodzinę.
Dlaczego warto inwestować w kobiety. Napis głosi: Kiedy kobieta idzie do szkoły… 90 procent przychodu inwestuje w swoją rodzinę.

Dlaczego opłaca się inwestować w kobiety * Problemy psychiczne po odebraniu iPhona * Obiecujące startupy 2015 * Co powoduje niską skuteczność reklam wideo

W kogo lepiej inwestować: w kobiety czy w mężczyzn

World Bank zamieścił bardzo inspirująca grafikę dotyczącą sposobów wydawania pieniędzy przez kobiety i mężczyzn. Zgodnie z wynikami badań, kobiety inwestują w dom i rodzinę aż 90 procent zarobionej gotówki, podczas gdy mężczyźni wykorzystują w ten sposób zaledwie 30-40 procent zdobytych pieniędzy.

Zwiększenie nakładów na oświatę kobiet o 10 procent powoduje wzrost PKB o 3 procent.

Odebranie iPhona wpływa na psychikę

Zgodnie z najnowszymi wynikami badań, odebranie iPhona powoduje u badanych Amerykanów wyraźny dyskomfort psychiczny, podnosi ciśnienie i obniża sprawność umysłową. Właściciel smartfonu sprawdza go 100 i więcej razy dziennie, nawet jeśli niczego nie dostał. Co to oznacza dla firm? Wszechobecność smartfonów i konieczność przemyślenia strategii mobile na najbliższe lata:

Interesujące zagraniczne startupy 2015

Zestawienie Forbesa. Uderzające jest coraz częstsze wykorzystywanie technologii do optymalizacji życia:

Czy warto kupować reklamy wideo?

Czy warto? Business Insider próbuje podsunąć odpowiedź na to pytanie. Podpowiada, gdzie nasze reklamy wideo mogą się „przepalać” i co jest najczęstszym powodem, że choć reklama się wyświetliła, internauta nie widział jej na oczy:

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,