Inspiracje 14.03.2015: Gdzie się pali najwięcej marihuany * Co warto studiować, na jakie studia iść

Gdzie na świecie pali się nawięcej marihuany. Co warto studiować i dlaczego nie nauki humanistyczne. Wyciek danych z Google Apps.

Gdzie na świecie pali się najwięcej marihuany

Użycie marihuany na głowę w przypadku ludzi w wieku 15-44 lat: 1) Islandia, 2) Stany Zjednoczone, 3) Nowa Zelandia, 4) Nigeria, 5) Kanada. Polska daleko w tyle za krajami Europy Zachodniej.

Co warto studiować

Porównanie opłacalności studiów inżynierskich i informatycznych (góra) i humanistycznych (dół) jako zależności między pieniędzmi wydanymi na studia a pieniędzmi, które udało się dzięki studiom zarobić.. Kierunki humanistyczne są w zdecydowanym tyle. Wyniki dla Stanów Zjednoczonych, gdzie studia opłacane są z prywatnych kieszeni:

Przez Google Apps wyciekły dane 280 tysięcy kont

Google Apps for Business to mechanizm wykorzytania narzędzi Google w firmach. Umożliwia korzystanie z interfejsu Gmaila, Google Drive i innych narzędzi w obrębie wyłącznie firmowej domeny. Czyli użytkownicy otrzymują znany interfejs do poruszania się po firmowym interfejsie. Rozwiązanie, wydawałoby się, idealne.

Niestety, bug w Google Apps sprawił, że możliwe było pobranie bardzo szczegółowych danych właścicieli 280 tysięcy kont, w tym adresów rejestracji domen, numerów telefonów itd. Niezbyt miło – zwłaszcza, że wyciek dotyczył tych użytkowników, którzy wykupili dodatkową usługę ukrywania danych.

Na szczęście problem dotyczył tylko jednego partnera Google, który zajmował się rejestracją domen: firmy eNom.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Tagi: , , , , , , , , ,