Inspiracje 15.03.2015: Jak widzą się wyznawcy religii * Czy Facebook szkodzi na zdrowie

Inspiracje - eureka!Jak patrzą na siebie wyznawcy religii. Jak Facebook, Twitter i SMS-y obciążają kręgosłup. O stosunku Europejczyków do przedsiębiorczości i własnych firm.

Jak patrzą na siebie wyznawcy religii

Interesujące tabelaryczne zestawienie, jak odbierają się wyznawcy różnych religii. Punkty w przedziale 0-33 to odbiór w większości negatywny (błękitne tło), przedział 34-66 to odbiór normalny (szare tło), przedział 67-100 to odbiór w większości pozytywny (pomarańczowe tło).

Najlepiej odbierani są żydzi i katolicy (skrajne lewe kolumny). Najgorzej odbieramy ateistów i muzułmanów (skrajne prawe kolumny). Muzułmanie zdobyli średnio 40 punktów i jako jedyna grupa w całym zestawieniu nie otrzymała od nikogo więcej niż 50 punktów.

Jak SMS-y i Facebook obciążają… kręgosłup

Co szkodzi bardziej kręgosłupowi: źle noszony plecak? Krzywe siedzenie w ławce? A może nieustanne pisanie SMS-ów? W tym ostatnim przypadku im głowa jest bardziej pochylona w przód, tym większe obciążenie kręgosłupa. 1 lbs (1 funt) to 0,45 kilograma. 60 lbs na ostatnim rysunku to aż 27,2 kilograma! Tyle „zawieszamy” sobie na kręgosłupie, gdy nieustannie siedzimy na Facebooku lub w SMS-ach.

Dlaczego Europejczycy wolą pracować u kogoś, a Amerykanie – u siebie?

Zapis ciekawej debaty moderowanej przez OECD. Okazuje się, że 58 procent Europejczyków woli pracować u kogoś. W Stanach Zjednoczonych nastawienie na samodzielność jest większe, chęć do pracy u siebie deklaruje tam 51 procent obywateli.

Najciekawsze jest jednak podsumowanie statystyk. Liczba przedsiębiorstw zwiększyła się we Francji, Portugalii, Wielkiej Brytanii, a spadła w Niemczech, Włoszech, Danii, Hiszpanii:

Przedsiębiorczość w Europie Zachodniej - zestawienie OECD

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Tagi: , , , , , , , , , , , ,