Inspiracje 22.01.2015: Kubek kawy zwiększa zaufanie * Rodzinne biznesy w raporcie KPMG

Inspiracje - eureka!Jak wyglądają rodzinne firmy w Polsce według raportu KPMG * Dlaczego w trakcie negocjacji lepiej trzymać kubek z kawą niż puszkę z colą * Czy i jak Apple Pay zdobywa świat.

Firmy rodzinne w raporcie KPMG – za darmo do pobrania

Raport o biznesie rodzinnym w Polsce do pobrania ze stron KPMG. Obawy właścicieli firm, sposób zarządzania, podejście do sukcesji rodzinnej – na tle innych państw świata. Bardzo ciekawa lektura. Raport do pobrania za darmo:

Trzymaj kubek kawy, wzbudzisz większe zaufanie

Artykuł w witrynie „Fast Company” podaje dziesięć zaskakujących faktów dotyczących mowy ciała. Wśród nich jest: kubek kawy wzbudza zaufanie, zsynchronizowane potakiwanie i ruchy ciała dają lepszą pracę w zespole, ściskanie kulki LEWĄ ręką pozwala zwalczyć stres. Polecam, wyjątkowo ciekawy artykuł.

Apple Pay podbije świat?

Apel autora o szybkie integrowanie się z systemem Apple Pay nie do końca pasuje do realiów polskiego rynku. Jednak w tekście jest kilka intrygujących ciekawostek:

    • w ciągu pierwszego miesiąca od uruchomienia Apple Pay stanowiło już 1,7 procent płatności mobilnych w Stanach Zjednoczonych,

 

  • Apple Pay daje możliwość błyskawicznego płacenia bez konieczności noszenia ze sobą czytnika kart – co jest ważne dla właścicieli firm,

 

 

  • Apple Pay jest rozwiązaniem nowszym, a dzięki temu bezpieczniejszym niż starsze, kompatybilne wstecz systemy:

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,