Inspiracje 23.03.2015: Oczekiwana długość życia a nakłady na służbę zdrowia * Dom w 2020 r. według Ikei

Nakłady na służbę zdrowia a oczekiwana długość życia. Najsmutniejsze i najszczęśliwsze kraje na świecie okiem ich obywateli. Meble za 5 lat według Ikei.

Nakłady na służbę zdrowia a oczekiwana długość życia

Długość życia w momencie narodzin. Nakłady na służbę zdrowia per capita. Polska oznaczona jest symbolem „POL”. Kraje na lewo i nad linią mają obywateli, które żyją dłużej niż można by się spodziewać. Kraje na prawo i pod linią prawdopodobnie wydają pieniądze na służbę zdrowia mało efektywnie, ludzie żyją krócej niż można się spodziewać. Na całym tym tle Polska wypada na kraj racjonalnie gospodarujący środkami – w miarę dostępnych zasobów.

Najsmutniejsze kraje na świecie

Badanie zrobione przez Gallupa. Pytania dotyczyły dobrego samopoczucia obywateli poprzedniego dnia. Do najsmutniejszych krajów należą: 1) Sudan, 2) Tunezja, 3) Bangladesz, 4) Serbia:

Najsmutniejsze kraje na świecie

Dom przyszłości według firmy IKEA

IKEA opowiada o trendach zakupowych, które dostrzega wśród klientów na świecie. Oto najciekawsze obserwacje i wnioski, które mają zmienić nasze domy już w 2020 roku:

    1. Meble będą bardziej inteligentne, dogadają się z nowoczesną elektroniką. Już w kwietniu Ikea chce pokazać takie meble w Salone de Mobile w Mediolanie.

 

  • Ludzie kupują więcej uniwersalnych mebli.

 

 

  • Meble będą pakowane jeszcze bardziej płasko.

 

 

  • Meble będzie można łatwiej personalizować.

 

 

  • Pojawią się ciekawe w dotyku włókna.

 

 

  • Meble będą mniej służyły do przechowywania, a bardziej – do pokazywania.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Tagi: , , , , , , , , , , , ,