Inspiracje 24.11.2014: 1000 klientów w tydzień, gdzie uciekają naukowcy

Spis inspirujących tweetów z ostatnich godzin, w tym dwa razy pomysł na biznes oraz inspirujące notki z zakresu ekonomii i finansów.

POMYSŁ NA BIZNES. Uruchomiła punkt przytulania i w tydzień zdobyła 1000 klientów [angielski]

Kobieta uruchomiła profesjonalny punkt przytulania z opłatą w wysokości 60 dolarów za godzinę. W ciągu pierwszego tygodnia miała 1000 klientów:

 

POMYSŁ NA BIZNES. Klienci zaczynają szukać odzieży taniej i unikalnej [angielski]

Amerykańscy klienci zaczynają poszukiwać odzieży unikalnej, niepowtarzalnej. Zastanawiają się też nad pochodzeniem ubioru – i tego, do kogo tak naprawdę trafiają ich pieniądze.

Wpadamy w pułapkę ślepo wierząc w banki centralne [angielski]

Wszyscy analitycy finansowi wykazali się skrajną niekompetencją. Nikt nie przewidział kryzysu z 2008 roku. Dziś, w 2014 roku, niezbyt wierzymy już finansistom, ale banki centralne ciągle traktowane są jako wyrocznie:

 

Gdzie wyjeżdżają naukowcy – gdzie chcą pracować [angielski]

Im większe koło, tym większy strumień naukowców (napływ+odpływ). Kolor niebieski oznacza więcej przyjeżdżających niż uciekających, kolor czerwony – większą liczbę uciekających. Na osi poziomej znajduje się poziom jakości naukowców przyjeżdżających, na pionowej – uciekających.

Amerykanie nie sprzedają akcji, bo liczą na to, że będą jeszcze droższe [angielski]

Obecny stosunek Price-Earnings na akcjach wynosi w Stanach Zjednoczonych 27x. Czyli za każdy dolar zysku na akcji inwestorzy kupujący akcje skłonni są zapłacić 27 dolarów. To trzeci najwyższy wynik w historii – po wynikach z roku 2000 i 1929. Średni, uważany za normalny, stosunek P/E dla wszystkich notowanych spółek, to 15-20.

 

Jak big data może zabić kontakt z klientem [angielski]

Big data oderwane od kontekstu mogą prowadzić na manowce. Dokładnie tak samo, jak uznanie za prawdę zdania „Szybkość zabija” i w związku z tym rozliczanie policjantów nie ze zwiększania bezpieczeństwa, ale z liczby wystawionych mandatów za przekroczenie szybkości.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,