Inspiracje 26.11.2014: cechy, które łączą geniuszy, tuning samochodu przez telefon, najlepsze albumy muzyczne

Cechy, które łączą geniuszy

 

  1. Są wytrwali. Einstein nie mówił do 4. roku życia, pierwsza firma Billa Gatesa upadła, Thomas Edison wykonał ponad 1000 prototypów żarówki, Benjamin Franklin został wyrzucony ze szkoły w wieku 10 lat, Beethoven usłyszał, że mu się nie uda.
  2. Pociąg do alkoholu: upijanie się raz w miesiącu dla ilorazu inteligencji większego niż 125 kontra upijanie się raz w roku dla ilorazu inteligencji mniejszego niż 75 (badanie IQ wykonane na dzieciach, efekty pociągu do alkoholu sprawdzone w okresie dojrzałości)
  3. Zapisują swoje cele, dzielą się nimi z otoczeniem.
  4. Czują pociąg do narkotyków. Chłopcy 2 razy częściej, dziewczynki – 3 razy częściej.
  5. Są zdyscyplinowani, co widać szczególnie w umiejętności powstrzymania się od seksu w okresie nastoletnim. Nastolatkowie z ilorazem inteligencji poniżej 100 punktów tracą dziewictwo pięć razy częściej niż nastolatkowie w przedziale 120-130 punktów.
  6. Popadają w neurozy, depresję, częściej palą.

 

Sprawdź też: Frank w 2015 r. będzie kosztował nawet 7 zł

 

Cechy, które łaczą geniuszy (angielski)
Cechy, które mają geniusze (angielski)

 

POMYSŁ NA BIZNES. Tuning samochodu przez telefon

Automatic. Wtyczka wpinana do gniazda OBD-II samochodu, która potrafi rozmawiać z telefonem. Umożliwia aktualizację oprogramowania samochodu (!), zmianę parametrów jego jazdy, śledzenie tras, zużyć, błędów… Genialne.

Tylko w Stanach. W Europie może kiedyś.

CENA: niecałe 100 dolarów.

POMYSŁ NA BIZNES. Najmłodsza miliarderka w Stanach, Elizabeth Holmes

Młoda i bogata. Po raz kolejny mi uświadomiła, że największe pieniądze są w branży finansowej, IT albo farmaceutyczno-medycznej. Bo ludzie zawsze będą chcieli mieć więcej i więcej pieniędzy, będą chcieli rozmawiać ze sobą na odległość i będą chorować.

W Polsce idealnym połączeniem tych trzech powyższych branż byłoby oprogramowanie, które tak zarządzałoby finansami, żeby NFZ-tom wystarczało pieniędzy do końca roku kalendarzowego.

Inspirujące:

 

Najlepiej sprzedające się płyty

Sprzedaż albumów muzycznych w USA – najlepiej sprzedające się albumy wszech czasów. Na pierwszych miejscach (stan na koniec listopada 2014 r.) są: 1) ‚N Sync, 2) Eminem, 3) Backstreet Boys, 4) Britney Spears, 5) i 6) Taylor Swift, 7) 50 Cent, 8) Backstreet Boys, 9) Lady Gaga, 10) Usher.

Najlepiej sprzedające się albumy muzyczne 2014 r.

 

Rosyjskie rezerwy walutowe stopniały o 100 miliardów w rok

Warto skonfrontować te dane z danymi podawanymi przez Putina:


[Głosów:0    Średnia:0/5]
Tagi: , , , , , , ,
  • geniusz.eu

    Z cech geniusza to mam tylko te negatywne 🙂