JA + MOJA FIRMA i Galaxy S6 za 0 zł. Nowa oferta Plus dla firm [mojafirma.tv PRZEŚWIETLA]

„Tylko teraz dla wszystkich nowych firm abonament przez rok za darmo i Samsung Galaxy S6 za 0 zł na start.” Tak reklamuje swoją nową ofertę JA + MOJA FIRMA Plus w kampanii reklamowej. Przyjrzyjmy się jej:

https://youtu.be/zotXPtSpUOA?t=19s

Przejrzeliśmy ofertę Plusa w poszukiwaniu tego kuszącego zestawu. Jeśli chodzi o abonamenty, kwestia jest prosta. Zgodnie z regulaminem szablonowych planów taryfowych jest pięć:

 • JA+ Firma 39,
 • JA+ Firma 49,
 • JA+ Firma 59,
 • JA+ Firma 79,
 • JA+ Firma 99.

Opłaty abonamentowe równe są liczbie w nazwie abonamentu (39 zł, 49 zł, … Wszystkie kwoty netto, w odróżnieniu od ofert dla zwykłych konsumentów, które są kwotami brutto), ale w przypadku wyboru e-faktury abonament obniżany jest o 10 zł (12,3 zł z VAT).

>>> ZOBACZ: Galaxy Note 4 za 1650 zł? Tak, ale tylko w Stanach

A zatem dla większości klientów efektywne abonamenty wyniosą więc:

 • 29 zł,
 • 39 zł,
 • 49 zł,
 • 69 zł,
 • 89 zł.

W ramach abonamentu właściciel firmy otrzymuje nielimitowane połączenia w sieciach stacjonarnych i komórkowych, odpowiednio 0,5 GB (Ja+ Firma 39), 1,5 GB (Ja+ Firma 49), 3 GB (Ja+ Firma 59), 6 GB (Ja+ Firma 79), 6 GB (Ja+ Firma 99) transferu w pakiecie oraz, w wyższych abonamentach, „darmowe” minuty i transfer danych w krajach UE.

Bonusy

Bonusy w ramach abonamentu są dwa:

 1. 100 procent rabatu na abonament przez pierwsze 12 miesięcy, co oznacza, że w rzeczywistości na połączenia wykupujemy abonament 24-miesięczny (ale inne usługi i opcje aktywne są przez 36 miesięcy),
 2. możliwość zakupienia wybranego urządzenia na 36 rat, z których każda stanowi 1/36 ceny promocyjnej.

Warto podkreślić, że oferta ważna jest dla firm założonych wyłącznie w 2015 roku.

Przy podpisywaniu umowy klient dostaje „w prezencie” jeszcze jedną usługę: Czasoumilacz. W pierwszym miesiącu jest ona darmowa, później kosztuje ona 1,64 zł netto miesięcznie.

>>> ZOBACZ TEŻ: Niemcy pracują najkrócej, a Grecy… prawie najdłużej?!

Jednorazowa opłata aktywacyjna wynosi 39 zł netto.

A gdzie się podział Galaxy S6?

Wystarczy obejrzeć drobny druczek w reklamie telewizyjnej:

Ja+Nowa firma bez końca – raty 36/36″ dla klientów posiadających REGON, wpisanych do CEIDG lub KRS po 01.01.2015 r., zawierających umowę na 36 mies. W chwili zawierania umowy Abonent nie płaci ceny sprzętu, ale zobowiązany jest do spłaty 36 rat po 72,48 zł wg harmonogramu. Przez 12 mies. rabat 100% na abonament, potem 29 zł/mies. (35,67 zł z VAT) z efakturą. Szczegóły w regulaminie ww. promocji na www.plus.pl.

Tutaj w zrzucie ekranowym (kliknij, aby powiększyć):

JA PLUS MOJA FIRMA i Galaxy S6 za 0 zł - drobny druczekCo to oznacza? Że w pakiecie JA + MOJA FIRMA (zwanego również „Ja+ Firma” i „JA + Nowa Firma”) Galaxy S6 z abonamentem musimy kupić na raty, żeby go mieć. Urządzenie za 0 zł można kupić oczywiście po promocyjnej cenie w Plusie.

W tym samym pakiecie możemy też kupić Galaxy S6 Edge lub praktycznie każdy inny smartfon. Dokładnie tak samo, jak w sklepie stacjonarnym.

JA + Moja Firma – podsumowanie oferty

Biorąc pod uwagę sposób rozliczenia oferty (zakup telefonu na raty plus osobne wykupienie abonamentu), oferta wygląda na nieopłacalną dla właściciela nowej działalności.

>>> ZOBACZ TEŻ: Ile kosztuje naładowanie smartfonu

W identycznym modelu możliwy jest zakup telefonu w detalu (także na raty) oraz zakup usługi prepaid. Nie wiążemy się w takiej sytuacji na stałe z jednym operatorem na 3 lata, nie ponosimy opłaty aktywacyjnej, nie jesteśmy wreszcie uszczęśliwiani dodatkowymi zbędnymi usługami w rodzaju Czasoumilacza.

Zobacz też: regulamin oferty JA+ Firma

[Głosów:2    Średnia:4/5]

 

Tagi: , , , , , , , , , , , ,