Lexus IS 200t, CENA: 117 805 zł – ciekawa oferta dla firm

Lexus wprowadził do sprzedaży w Polsce model IS 200t (pisany również jako „Lexus IS200t”) w specjalnej ofercie dla właścicieli firm. Lexus IS 200t Elite w z pakietem Business dostępny jest w cenie promocyjnej wynoszącej zaledwie 117 805 zł netto (144 900 zł brutto), w ratach leasingowych wynoszących 802 zł miesięcznie. W stosunku do ceny katalogowej, obniżka wynosi około 14 tysięcy złotych netto, czyli prawie 12 procent.

Linia Elite w modelu IS 200t to w katalogu pierwsza pod względem wyposażenia wersja Lexusa. W jej ramach otrzymujemy m.in. silnik 2.0 turbo, automatyczną klimatyzację, silnik uruchamiany przyciskiem, system audio Pioneer z obsługa Bluetooth, wyświetlacz multimedialny o przekątnej 7 cali, 17-calowe alufelgi, biksenonowe reflektory i LED-owe światła do jazdy dziennej.

W pakiecie Business znajduje się ponadto podgrzewanie przednich foteli i czujniki parkowania z tyłu samochodu.

>>> ZOBACZ: Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi – biblia sprzedawcy i… każdego z nas

https://www.youtube.com/watch?v=l717KrUjTwE

A czego nam zabraknie w edycji Elite Lexusa IS 200t? Trudno znaleźć na liście jakieś naprawdę niezbędne elementy wyposażenia. Tempomat, elektryczny szyberdach i w pełni LED-owe reflektory są opcjonalne, nie ma natomiast wycieraczek z czujnikiem deszczu, fotochromatycznych luterek, nawigacji GPS, skórzanej tapicerki, elektrycznej rolety tylnej szyby, systemu monitorowania martwego pola.

Lexus IS 200t vs Audi A4 1.8 TFSI vs BMW 320i Limousine

Bezpośrednią konkurencją do Lexusa IS 200t jest Audi A4 1.8 TFSI, BMW z serii 3, a aspiruje do niej m.in. Opel Insignia, Kia Optima i Hyundai i40.

Audi A4 w ofercie dla firm jest tańszy, edycja umiarkowanie wyposażona kosztuje już 108 919 złotych netto. Bardzo podobnie wypada BMW 320i Limousine, które kosztuje 116 260 zł netto.

Jednak w przypadku wyposażenia zbliżonego do Lexusa IS 200t, obydwaj niemieccy konkurenci wypadają drożej. Poziom bezawaryjności Lexusa – zgodnie z obiegowymi opiniami – stoi na wyższym poziomie niż w przypadku BMW czy Audi. Dlatego auto może być ciekawym wyborem dla właściciela firmy, który chce potrzebuje niewielkiej usportowionej limuzyny.

Lexus IS200t w leasingu – dobra oferta?

Lexus IS200t dostępny jest w leasingu Lexus Business SmartPlan Easy, w którym rata może rozpoczynać się od 802 zł netto miesięcznie, jeśli na starcie wpłacimy 30 procent ceny auta.

Przy wpłacie własnej wynoszącej 10 procent, rata leasingowa to 1 576 zł.

Lexus IS200t - CENAW ramach Lexus Business SmartPlan Comfort otrzymujemy promocyjną cenę, wliczone w cenę serwisowanie, ubezpieczenia, samochód zastępczy i opiekę centrum technicznego. W takiej sytuacji jednak raty leasingowe będą wyższe niż w przypadku pakietu Easy.

Dodatkowe informacje: strona modelu Lexus IS 200t

[Głosów:12    Średnia:3.7/5]
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,