Liczy się efektywność, a nie czas. Ile pracują Niemcy, a ile Grecy [ZESTAWIENIE]

Które nacje spędzają rocznie najwięcej godzin w pracy? Paradoksalnie, to mieszkańcy Meksyku (2237 godzin), Korei Południowej (2163 godzin) i… Grecji (2060 godzin). Niedaleko czołówki są też Polacy, którzy w ciągu roku przepracowują 1 918 godzin. Na samym końcu zestawienia są… Niemcy z zaledwie 1 363 godzinami pracy rocznie.

Ostatnie doniesienia związane z grexitem i premiami za mycie rąk w Grecji wyglądają dość szokująco, jeśli zestawić je z faktem, że Grecy to trzecia najdłużej pracująca nacja na świecie. W ciągu roku przeciętny grecki obywatel spędzał w pracy aż 2 060 godzin.

Jeśli przyjąć, że w ciągu roku jest 260 dni roboczych, przeciętny Grek każdego roboczego dnia spędzał na pracy uczciwe 7 godzin i 55 minut z ośmiu roboczych godzin!

Ile Polacy spędzają czasu w pracy

Polacy są tuż za czołówką, spędzają rocznie 1 918 godzin w pracy, czyli dziennie 7,37 godziny. Amerykanie przepracowują rocznie 1 788 godzin, Czesi – 1763 godziny, Austriacy – 1 629 godzin, Francuzi – 1 489 godzin, a Niemcy zaledwie 1 363 godzin.

A oto zestawienie wszystkich krajów notowanych przez OECD (kliknij, aby powiększyć):

Ile czasu spędzamy w pracy - za World Economic Forum
Liczba godzin przepracowanych w ciągu roku w poszczególnych krajach. Dane: OECD za 2013 r. (Niemcy – 2015 r.), inspiracja: WEF. Czarny słupek to Polska

Ten wykres to wielkie wyzwanie dla menedżerów i działów HR w Polsce. Bo przecież nie chodzi o to, żeby pracownik siedział i dumał, lecz o efektywną, rzetelną pracę na rzecz pracodawcy i polskiej gospodarki.

>>> ZOBACZ TEŻ: Ile zarabia polski programista

[Głosów:1    Średnia:2/5]
Tagi: , , , , , , , , ,