Marihuana najszybciej rosnącym rynkiem w Stanach

W 2014 roku rynek legalnej marihuany w Stanach Zjednoczonych wart był 2,7 miliarda dolarów. To najszybciej rozwijająca się branża w kraju: rok do roku urosła aż o 74 procent. Czy marihuana to pomysł na biznes również w Polsce? Oto wyniki raportu:

Uprawa legalnej marihuany w Colorado - Legal Colorado Marijuana Grow - Brett Levin - FlickrZgodnie z raportem ArcView Market Research opublikowanym przez grupę aniołów biznesu wspierających handel marihuaną, w 2014 roku na tym rynku w Stanach Zjednoczonych zanotowano obroty w wysokości 2,7 miliarda dolarów. Po zalegalizowaniu marihuany przez wszystkie 50 stanów, rynek może wyprzedzić żywność organiczną, która warta jest w Stanach Zjednoczonych 36,8 miliarda dolarów!

W dniu powstawania raportu marihuana w zastosowaniach medycznych legalna była w 23 stanach, a w zastosowaniach rekreacyjnych w 5 stanach.

>>> ZOBACZ TEŻ: Jaki CRM dla małej firmy? A może…

Urugwaj zalegalizował produkcję i sprzedaż marihuany dla swoich mieszkańców, choć pewne regulacje prawne ułatwiające uprawę na większą skalę nie weszły w życie od 2013 roku.

Czy legalna marihuana to pomysł na biznes w Polsce?

Zgodnie z danymi podawanymi przez CBOS, tylko 16 procent Polaków zażywało marihuanę albo haszysz. Jednak narkotyk do dziś nie jest legalny, choć posiadanie „niewielkich ilości” na własny użytek nie jest już karane.

Dla inwestorów zainteresowanych rynkiem interesująco wygląda dyskusja o legalizacji medycznej marihuany. Wyniki jej stosowania w leczeniu np. padaczki są obiecujące, narkotyk zmniejsza częstotliwość napadów i pozwala na normalne życie.

Lekarz może zastosować terapię marihuaną po uzyskaniu zgody od konsultanta wojewódzkiego. Koszty leczenia pokrywa pacjent, a lekarstwo sprowadzane jest spoza Polski.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Tagi: , , , , , , , ,