Marketing w firmie? Optimum: 39 proc. na content zamiast reklam, z wyraźną strategią

Adobe w prowadzonej przez siebie witrynie CMO.com (CMO to akronim na określenie Dyrektora ds. Marketingu) zebrało kilkanaście ciekawych faktów dotyczących content marketingu. Warto je znać, jeśli firma planuje wydawać pieniądze na treści, nawet jeśli fakty te pochodzą z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych.

Mapa usług marketingowych na świecie - Content-Marketing-Landscape-v4 - Olivier Carre-Delisie - FlickrOto najciekawsze z faktów:

  1. Dwie trzecie marketerów i pracowników agencji uważa, że w ciągu najbliższych trzech lat własna produkcja wideo stanie się równie ważna jak ramówka telewizyjna.
  2. Najbardziej skuteczni marketerzy B2B wydają 39 procent budżetu na wytwarzanie treści.
  3. Treści graficzne i wideo są kluczowym składnikiem każdej z pięciu najskuteczniejszych kampanii marketingowych B2B.
  4. 69 procent wytwarzanych treści jest niskiej jakości.
  5. 72 procent marketerów uważa, że własne treści (brandend content) działają lepiej niż ogłoszenia w pismach; 69 procent przyznaje wyższość treściom nad pocztą i PR-em.
  6. 21 procent marketerów twierdzi, że potrafi skutecznie mierzyć ROI (zwrot z inwestycji).
  7. Największym problemem w content marketingu jest brak źródeł inspiracji. Na drugim miejscu znajduje się brak strategii dotyczącej treści (tworzenie jej przy okazji innych działań), na trzecim miejscu – ograniczenia budżetowe.
  8. W ciągu ostatniego roku liczba wideo publikowana na Facebooku przez firmy zwiększyła się 3,6 raza.
  9. 47 procent najbardziej efektywnych marketerów w zakresie content marketingu w B2C ma udokumentowaną strategię. W B2B ten odsetek wynosi 54 procent. W najmniej efektywnych działaniach strategię ma odpowiednio 5 i 11 procent marketerów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Tagi: , , , , ,