Nawigacja offline dla Androida również w Google Maps. POBIERZ ZA DARMO:

Google udostępniło tryb offline w nawigacji GPS Google Maps. Tym samym program od Google dołączył do grupy, do której należały już inne nawigacje offline dla Androida: Here Maps / Mapy Here, Yanosik, Sygic czy OsmAnd.

Konkurencja zdecydowanie powinna zacząć się bać. Tandem Yanosik + darmowa nawigacja Google Maps to niezastąpiony partner podróży każdego sprzedawcy.

 

Mapy Google – darmowa nawigacja GPS dla Androida

Mapy Google i wbudowany w nie moduł do nawigacji GPS doskonale się rozwija i pod wieloma względami zostawiła konkurencję o wiele długości z tyłu.

Na przykład w Mapach Google wskazówki nawigacyjne zostały stworzone na podstawie widoków ulicy (street view). To znaczy, że jeśli na znaku jest napisane „Ul. Łokietka [712]”, to nawigacja dokładnie nam to powie: „Skręć w lewo, w ul-Łokietka-siedemset-dwanaście”.

>>> ZOBACZ TEŻ: OsmAnd. Nawigacja offline dla Androida

Również w tunelach, przy utraconym sygnale GPS, Mapy Google potrafiły oszacować szybkość samochodu na podstawie statystyk i poprzedniej szybkości. W efekcie nawigacja z doskonałą precyzją symulowała jazdę auta przez tunel, choć była odcięta od wszystkich zewnętrznych źródeł informacji.

Zwolennicy nawigacji od Google narzekali tak naprawdę tylko na jedną cechę: konieczność stałego połączenia z internetem.

Bez dostępu do internetu lub przy bardzo słabym zasięgu Mapy Google przestawały działać albo zaczynały płatać psikusy. I to mimo faktu, że możliwość pobierania fragmentów map dostępna była w nawigacji od Google od dobrych pięciu lat.

Na szczęście to się właśnie zmieniło:

Nawigacja w Google Maps również w trybie offline – zobacz teraz:

Od doby Google Maps umożliwia nawigację GPS w trybie offline na całej długości trasy. To oznacza, że połączenie z internetem potrzebne jest tylko do pobrania i wyznaczenia trasy. Całą pozostałą drogę możemy przejechać bez konieczności połączenia z internetem.

W trybie offline możliwe jest również wyszukiwanie adresów i punktów (POI), ale tylko pod warunkiem, że wymagany fragment mapy znajduje się w pamięci urządzenia.

Co nie zadziała bez połączenia z internetem

W trybie offline Google Maps posiadają statystyczne informacje na temat rozkładu ruchu na trasie. Nie „wiedzą” jednak, czy na drodze nie doszło do wypadku, nie zaproponują więc trasy alternatywnej.

Oto cechy, które aktualnie posiadają Google Maps:

  • nawigacja online,
  • śledzenie zdarzeń drogowych i proponowanie alternatywnych tras (tylko online),
  • nawigacja offline (nowość),
  • pobieranie map offline,
  • asystent pasa ruchu,
  • szczegółowe wskazówki dotyczące kierunku jazdy zgodne z napisami na znakach,
  • tryb oszczędzania baterii przez przyciemnianie obrazu między zmianami kierunku.

Nawigacja offline dla Androida: Google Maps. Pobierz za darmo:

Yanosik – doskonałe uzupełnienie Google Maps

Mapy Google świetnie sprawdzają się w roli nawigacji samochodowej i pieszej, a ich głęboka integracja z systemem Android i Kalendarzem Google pozwala na wygodniejsze planowanie dnia pracy sprzedawcy.

Jednak darmowa nawigacja GPS od Google to tylko połowa sukcesu. Drugą aplikacją, którą powinien posiadać w telefonie każdy przedstawiciel handlowy czy prezes, to Yanosik:

Nawigacja GPS od Yanosika, choć darmowa, nie powala na kolana. W porównaniu do Google Maps wydaje się dość ograniczona. Ale Yanosik ma jedną niezaprzeczalną zaletę: bazę fotoradarów, aktualną bazę lotnych patroli i samochodów drogówki.

Nie zachęcamy do łamania prawa. Zdajemy sobie jednak sprawę, że czasem trzeba mocniej nacisnąć na gaz. W takiej sytuacji Yanosik pomoże nam przejechać trasę bezpieczniej, ponieważ ostrzeże przed drogówką, która patroluje miejsca szczególnie niebezpieczne.

[Głosów:4    Średnia:2/5]

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,