Nowy Internet LTE dla Firm w Orange za 24,99 zł – czy warto wybrać [LICZYMY]

Operator Orange intensywnie reklamuje ofertę „nielimitowanego internetu” dla firm: Nowy Internet LTE dla Firm. Mojafirma.tv postanowiła przyjrzeć się usłudze Nowy Internet dla Firm + Plan Standardowy i ocenić jej przydatność w typowym niewielkim przedsiębiorstwie. Oto nasza opinia:

Usługa Nowy Internet LTE dla Firm reklamowana jest z wybranymi urzadzeniami:

  • Plan Standardowy: Lenovo Tab2 A10 – 30 GB,
  • Plan Zaawansowany: iPad Air 2 16 GB – 60 GB,
  • Plan Zaawansowany: Sony Xperia Tablet Z2 – 60 GB.

W tekście zajmiemy się szczegółowym omówieniem tylko najtańszej z nich, czyli usługi Nowy Internet LTE dla Firm + Plan Standardowy.

Oferta, która nie jest ofertą…

Oferta Orange jest ciekawie skonstruowana. Niska cena, duże pakiety i dość symboliczne limity kuszą, by zapoznać się ze szczegółami. Jednak Orange nie pokazuje żadnych precyzyjniejszych danych bezpośrednio na stronie, a tylko kusi pewnymi hasłami i prosi o pozostawienie adresu e-mail oraz numeru telefonu:

Nowy internet LTE dla Firm w Orange

Osoba zainteresowana usługą zostanie więc umieszczona w bazach Orange, dokładnie skategoryzowana i przyporządkowana do wybranych handlowców. Jako właściciel firmy już nigdy nie uwolni się od sprzedawców, którzy będa proponować dodatkowe usługi lub zmiany w abonamencie.

Dla kogo jest usługa Nowy Internet LTE dla Firm?

Oferta Orange skierowana jest do właścicieli małych firm. Mogą z niej skorzystać zarówno osoby, które mają już abonament w Orange, jak i te, które właśnie rozglądają się za operatorem.

>>> ZOBACZ TEŻ: JA+MOJA FIRMA w Plus z Samsung Galaxy S6

Ważny jest fakt, że deklarowane na stronie WWW ceny to ceny dla obecnych abonamentów Orange, którzy zdecydują się na przedłużenie obecnej umowy. Uważna lektura regulaminu pokazuje, że zupełnie nowi abonenci mają wyższą ofertę.

Nowy Internet LTE dla Firm: Plan Standardowy w cenie 39,99 zł

Zgodnie z informacją na stronie WWW Orange, abonament miesięczny w Planie Standardowym wynosi 24,99 zł. Jest to jednak oferta wyłącznie dla tych, którzy przedłużają obecną umowę.

Użytkownicy, którzy nie mają umowy i zechcą zakupić abonament Nowy Internet LTE dla Firm z tabletem Lenovo Tab2 A10, za abonament będą musieli płacić 39,99 zł miesięcznie – czyli więcej niż informuje reklama na stronie.

Jednak nawet przy założeniu najbardziej niekorzystnego wariantu, oferta prezentuje się korzystnie. Po doliczeniu opłaty aktywacyjnej, za łącznie 63,62 zł netto miesięcznie, użytkownik otrzyma dostęp do internetu LTE i 30 GB do wykorzystania z pełną szybkością operatora.

A jaka to szybkość?

Test internetu mobilnego Orange LTE

W Warszawie użytkownicy LTE w Orange deklarują, że ich modemy są w stanie pobierać dane z szybkością 25-50 Mb/s oraz wysyłać dane z szybkością 15-30 Mb/s. Te informacje potwierdza film na YouTube nagrany, niestety, ponad rok temu:

Internet może więc zasilać kilkuosobową firmę i służyć jako łącze zapasowe w domu. Ważne jest tylko to, by pozostawać w zasięgu LTE, żeby utrzymać wysoką szybkość przesyłania danych – oferta nie jest więc skierowana dla osób, które bardzo dużo podróżują.

Nowy Internet LTE dla Firm bez zasięgu LTE?

Wyjście poza zasięg LTE i przekroczenie limitu 30 GB oznacza spadek szybkości przesyłania danych do „do 64 kb/s”. To magiczne „do” w umowie oznacza, że transfer może wynosić 0,5 kb/s, 10 kb/s, 30 kb/s, ponieważ wszystkie te szybkości są w przedziale „do 64 kb/s”.

Tak niska przepustowość oznacza, że korzystanie z internetu jest praktycznie niemożliwe.

A oto szczegółowy opis oferty w arkuszu kalkulacyjnym:


Regulamin oferty Nowy Internet LTE dla Firm w Orange: PDF

Dodatkowe informacje: Orange

[Głosów:4    Średnia:4/5]
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,