Pieluchy dla dorosłych? Lepszy pomysł na biznes niż pieluchy dla niemowląt!

Pieluchomajtki (pieluchy) dla dorosłych do niedawna były tematem wstydliwym. Dziś w starzejących się społeczeństwach ich popularność błyskawicznie rośnie. W Japonii sprzedaż pieluch dla dorosłych to już lepszy pomysł biznes niż sprzedaż pieluch dla dzieci:

Jak podaje Pew Research Center, pieluchy dla dorosłych po raz pierwszy sprzedają się w Japonii lepiej niż pieluchy dla dzieci. W dodatku ich cena jest zwykle między 40 a 90 procent wyższa niż cena dużych pieluch dla dzieci.

Pieluchomajtki jako pomysł na biznes

Pieluchy dla dorosłychPopularność pieluchomajtek dla dorosłych związana jest z profilem japońskiego społeczeństwa, które jest najbardziej wiekowym społeczeństwem na świecie. Mediana wieku w Japonii i Niemczech to obecnie 46,1 roku:

Mediana to wartość, która jest dokładnie pośrodku stawki. To znaczy: jeśli mediana wieku w społeczeństwie wynosi 46,1 roku, to znaczy, że dokładnie połowa społeczeństwa ma więcej niż 46,1 roku życia oraz dokładnie połowa społeczeństwa ma mniej niż 46,1 roku życia.

Kraje, w których mieszkają najstarsi ludzie - najstarsze kraje na świecie - mediana wieku (Max Roser)Polska wcale nie jest dużo młodsza. Zgodnie z danymi ZUS, mediana wieku w Polsce wynosi 39,5 roku. Oznacza to, że już za 5-7 lat możemy osiągnąć podobny poziom zapotrzebowania na pieluchy (pieluchomajtki) dla dorosłych, co Japonia.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]
Tagi: , , , , , , ,
  • Miodek

    Z tego co się orientuję w Polsce rzadko porusza się ten temat i oferta dla ludzi starszych, które często borykają się z problemem nietrzymania moczu, jest dość uboga. Osoba mi bliska, w podeszłym wieku, zmuszona była używać tego typu bielizny i wiem, że była zadowolona z Tena Pants. Szkoda, że tak wiele ludzi wstydzi się rozmawiać o tym problemie