Prezi kontra Sway – Microsoft przygotował następcę PowerPointa

Microsoft zaprezentował nowe narzędzie do tworzenia prezentacji: Sway. Na razie w wersji dla wybrańców, a już umożliwia tworzenie ładnych, nowoczesnych slajdów, które można edytować i uruchamiać na każdym popularnym urządzeniu. Taki nowy PowerPoint za darmo – i to w wersji online? Trudno powiedzieć, aktualnie wiadomo tylko, że narzędzie „należy do rodziny Office”.

Microsoft Sway ma być młodszym bratem starzejącego się, powoli odchodzącego do lamusa PowerPointa. Ma jednocześnie walczyć na rynku z Prezi, które podbiło serca Amerykanów. Sway i Prezi bowiem – w przeciwieństwie do PowerPointa – z założenia mają być łatwe w obsłudze z dowolnego urządzenia, zawierają setki nowocześnie wyglądających szablonów i dają efekty, które w klasycznym PowerPoincie ciężko wypracować.

Aktualnie Sway dostępny jest wyłącznie na zaproszenie. Nie wiadomo, czy docelowo będzie samodzielnym narzędziem, czy może elementem pakietu Office. Wiadomo natomiast, że prezentuje się obiecująco nawet na dotykowych ekranach.

Warto obserwować: Microsoft Sway

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Tagi: , , ,