Ruszyła II tura dofinansowania unijnego Wsparcie na uzyskanie grantu

Szóstego lipca ruszyła druga tura dofinansowań unijnych dla firm, które wraz z zagranicznym partnerem prowadzą działania badawcze lub rozwojowe. W puli II tury programu „Wsparcie na uzyskanie grantu” pozostało do wykorzystania 823 020,56 zł. Maksymalny poziom dofinansowania dla firmy dla jednego wniosku to 75 tysięcy złotych. Oto szczegóły:

Dofinansowania unijne 2015 - aktualne programy POIR - 02Pieniądze otrzymane w ramach programu „Wsparcie na uzyskanie grantu” powinny zostać w całości przeznaczone na przygotowanie wniosków w większym programie dofinansowań na innowacje. Jako innowację określa się tu programy badawcze i rozwojowe prowadzone przez przynajmniej dwa ośrodki (dwie firmy) w różnych krajach świata.

Koordynator prac badawczo-rozwojowych może otrzymać maksymalnie 75 tysięcy złotych dofinansowania. Partner takich prac – do 35 tysięcy złotych.

Dofinansowania mogą objąć do 100 procent wydatków na przygotowanie wniosku do projektu. Warunkiem przyznania dotacji „Wsparcie na uzyskanie grantu” jest zarejestrowanie osobnego (głównego) wniosku projektowego w ramach wsparcia międzynarodowych innowacji.

Przykładowe międzynarodowe programy innowacyjne, które kwalifikują się do uzyskania „Wsparcia na uzyskanie grantu”:

  • Horyzont 2020,
  • Eranet Cornet II,
  • Inicjatywa Cornet,
  • Eranet Erasme2,
  • Polsko-Norweska Współpraca Badawcza.

Program trwa w okresie 6 lipca – 5 sierpnia 2015 r. lub do wyczerpania zasobów.

Wszystkie informacje i dokumenty: Wsparcie na uzyskanie grantu, II tura

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Tagi: , , , , ,