Unia obniży cenę alkoholu? Rozpoczęły się konsultacje

Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje społeczne ws. opodatkowania alkoholu. Zdaniem przedstawicieli UE, obecne rozwiązania powinny zostać zmienione, żeby zmniejszyć liczbę oszustw podatkowych i handel podrabianym alkoholem.

Unia Europejska chce zmienić podatki za alkohol - brew bottles - frankleleon - FlickrDo konsultacji w ramach akcji „Better Regulation” zaproszono grupy konsumenckie, producentów i sprzedawców alkoholu. Celem jest uregulowanie i uporządkowanie rynku, na którym działają zarówno legalni domowi producenci alkoholu, jak i zorganizowane grupy przestępcze wprowadzające na rynek zanieczyszczoną wódkę.

Dyrektywa 92/83/EEC

Aktualnie w Unii Europejskiej obowiązuje dyrektywa 92/83/EEC, która ma już ponad 20 lat. Ma ona wiele niedoskonałości i luk, które z jednej strony uniemożliwiają legalne funkcjonowanie uczciwym przedsiębiorcom, a z drugiej ułatwiają oszustwa podatkowe związane z wytwarzaniem nielegalnego alkoholu.

>>> ZOBACZ TEŻ: Skuter 125 cm na firmę. Jak to zrobić?

Nowe unijne rozporządzenia mogą ułatwić domowe wytwarzanie alkoholu, również na potrzeby handlu (piwo, cydr). Mogą też zadecydować o obniżeniu podatków na alkoholu w celu obniżenia opłacalności działań przestępczych.

Konsultacje mają zakończyć się do 27 listopada 2015 roku.

Dodatkowe informacje: Commission consults the public on tax rules for alcoholic beverages

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Tagi: , , , , , , , , , ,