W jakich branżach nie warto skupiać się na mail marketingu

Dlaczego kampania mailingowa nie działa? Co zmienić w mail marketingu, żeby stał się skuteczny? Odpowiedź jest zaskakująca: w niektórych branżach najlepiej będzie po prostu z niego… zrezygnować. Oto zestawienie wiadomości, które wpadają do spamu na podstawie badania rynku amerykańskiego:

Dla wygody Czytelników mojafirma.tv, oryginalna grafika została ułożona w sposób od najgorszego do najlepszego.

Jakie maile wpadają do spamu - BADANIE Technologie, oprogramowanie, media trafiają do śmieci

Z badania wyraźnie wynika, że branża, która najszybciej podchwyciła zdobycze technologii i zdecydowała się na mail marketing, dziś ma w związku z tym problemy. Aż 55 procent maili z ofertą technologiczną wpada do spamu lub ginie.

>>> ZOBACZ TEŻ: Sennik dla przedsiębiorców

Znacznie lepiej wygląda druga na liście branża „Oprogramowanie” (w tym oprogramowanie online): tutaj 2/3 e-maili dociera do adresata, a do spamu wpada „tylko” 32 procent.

Podobnie rzecz ma się z mediami, ofertami telekomunikacyjnymi, komunikacyjnymi („Tańsze rozmowy do USA!”). Do spamu wpada odpowiednio 27 procent, 26 procent i 23 procent e-maili.

Biura rachunkowe i banki w trudnej sytuacji

O nie najlepszej sytuacji mogą mówić też biura rachunkowe i banki należące do szerokiej kategorii „Finanse”. Tutaj do spamu wpada co piąty e-mail (19 proc.).

Zdrowie, uroda, napoje, moda – z dala od spamu

Do spamu najrzadziej wpadają oferty związane ze zdrowiem, urodą (4 proc.), jedzeniem i napojami (7 proc.) oraz wyglądem (8 proc.).

Użytkownicy całkiem często otrzymują też maile na temat sprzedaży (tylko 9 proc. w spamie) i motoryzacji (10 proc. w spamie).

Jakie z tego wnioski?

Rynek amerykański różni się od polskiego, ale podobne statystyki można obserwować również u nas.

Dlatego w branżach związanych z technologiami, oprogramowaniem, mediami, telekomunikacją warto rozważyć zmianę budżetów nastawionych na komunikację mailową. Dobrze jest też przeprowadzić kampanię uwierzytelniającą, dzięki której e-maile z twojej firmy zostaną oznaczone jako wiarygodne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Tagi: , , ,