Windows 10 upgrade 1511 – co wnosi ta wersja i dlaczego jest ważna dla firm?

Microsoft udostępnił pierwszą dużą aktualizację do Windows 10: Windows 10 (Pro) upgrade 1511. W nowej wersji systemu pojawił się zestaw aktualizacji, które są ważne z punktu widzenia firm.

Co zatem znajdziemy w Windows 10 upgrade 1511? Czy warto dokonywać aktualizacji? Oto próba odpowiedzi na te pytania.

Windows 10 upgrade 1511
Microsoft obiecuje, że najnowsza wersja Windows 10 upgrade 1511 startuje prawie 30 procent szybciej niż Windows 7 na tym samym urządzeniu. Jednak dla firm ważniejsze będą inne zmiany:

Czy warto aktualizować system w firmie do Windows 10?

W ramach Windows 10 upgrade 1511 pojawiły się dwa elementy:

  • Windows Update for Business,
  • Windows Store for Business.

Windows Update for Business umożliwia zarządzanie momentem i sposobem instalowania aktualizacji w komputerach znajdujących się w domenie Windows.

Windows Store for Business natomiast to dedykowana wersja Windows Store (Sklepu Windows), w której właściciel firmy może zamieścić tylko dedykowane aplikacje dla komputerów z systemem Windows 10, a docelowo także telefonów z systemem Windows Phone 10.

Zarządzanie w domenie urządzeniami z Windows 10

Aktualizacja Windows 10 upgrade 1511 pozwala dużym firmom z domenami Windows wdrożenie nowego schematu organizacyjnego dla urządzeń z Windows 10 i Windows Phone 10.

Administrator w domenie może zarządzać zarówno komputerami i tabletami z Windows 10, jak też – to nowość – telefonami z Windows Phone 10. Dane mogą być swobodnie wymieniane między wszystkimi urządzeniami, co jest szczególnie istotne w przypadku użytkowników pracujących w terenie.

>>> ZOBACZ TEŻ: Nawigacja offline dla Androida również w Google Maps [POBIERZ ZA DARMO]

Kiedy Windows 10 Phone / Mobile?

Zgodnie z deklaracją Microsoftu, Windows Phone 10 ma zostać udostępniony dla smartfonów lada dzień. Natomiast aktualizacja Windows 10 upgrade 1511 jest udostępniana równolegle z upgrade do konsoli Xbox One.

[Głosów:1    Średnia:4/5]
Tagi: , , , , , , , , , ,