Wirtualne biuro – warto czy nie?

Zdaniem Google fraza „wirtualne biuro” cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Do najczęściej wyszukiwanych fraz należą „wirtualne biuro wrocław”, „wirtualne biuro katowice”, „wirtualne biuro kraków”. Czy wirtualne biuro w dużym mieście rzeczywiście ułatwia start w biznesie?

Wirtualne biuro forum - 20121129-OSEC-LSC-0017 - US Departament of Agriculture_02Firmy udostępniające wirtualne biura twierdzą, że taka forma działalności ma same zalety. Z punktu działalności gospodarczej to rzeczywiście zalety. Za abonament w wysokości zaledwie kilkuset złotych miesięcznie można uzyskać (wirtualny) adres w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Katowicach.

Rzekome biuro może być zlokalizowane w prestiżowym budynku w mieście, w którym wynajem prawdziwego biura rozpoczyna się od 3 000 euro za najmniejszą dostępną powierzchnię.

>>> Raport wynagrodzeń Antal 2015

Nasi kontrahenci i klienci mają wrażenie, że rozmawiają z lokalną firmą. Wrażenie potęguje numer stacjonarny numer telefonu w, dajmy na to, warszawskiej strefie numeracyjnej.

Jako że Polacy są tradycjonalistami i lubią czuć, że ich kontrahent jest na miejscu, otwarcie wirtualnego biura w wybranym mieście może kilkukrotnie zwiększyć obroty z lokalnymi klientami.

Wady wirtualnego biura

Czy wirtualne biuro ma więc jakieś wady? Ma, ale są to wady przede wszystkim dla potencjalnych klientów firm, które uwierzą, że rozmawiają z lokalnym przedsiębiorcą.

Mniejsza firma może nie podołać utrzymaniu biura w dużym mieście, nawet wirtualnego. Zabójcze mogą być też koszty dojazdów, szczególnie w początkowej fazie działalności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Tagi: , , , , ,
  • ellie333

    No pewnie, że warto! Sama mam zarejestrowaną działalność na warszawskim Śródmieściu […] i to był strzał w dziesiątkę. Więcej klientów i uproszczone sprawy związane z firmą.