Własna firma? Powierz ją Żonie lub Narzeczonej. Fakty mówią, że to się opłaci

Według raportu First Round Capital, kobiety lepiej radzą sobie z prowadzeniem firm i osiągają wyniki o 63 procent lepsze niż mężczyźni. Raport First Round Capital opiera się na 10 latach działalności akceleratora, w którym to okresie zainwestowano w 300 firm.

Inwestycja w firmę (startup) należący do kobiety oznacza 35 procent większy zwrot z inwestycji (ROI) i przychody wyższe o 20 procent. Jednak różnica mężczyźni – kobiety jest szczególnie widoczna w wypadku… liczby startupów: aż 86 procent z nich w ogóle nie ma kobiety wśród założycieli lub najwyższego szczebla kierowniczego (zarząd).

Młodzi są lepsi, dobry uniwersytet to gwarancja sukcesu, samotni są najgorsi

Oprócz dominacji kobiet z działalności First Round Capital wynikają również inne ciekawe fakty.

Startupy z założycielami, których średnia wieku jest poniżej 25 lat, mają wyniki o 30 procent lepsze niż średnia. Jednocześnie najwyższe dofinansowania otrzymują przedsiębiorcy w wieku średnio 31,9 lat.

>>> ZOBACZ TEŻ: Mężczyźni w zasadzie nie są potrzebni, czyli dlaczego warto inwestować w kobiety

Gdy właściciel startupu uczęszczał do jednego z uniwersytetów należących do Ivy League lub MIT, Caltech czy Stanforda, miał szansę na wyniki o 220 procent (!) lepsze niż absolwenci pozostałych uczelni.

Fatalnie wypadają samotni przedsiębiorcy. Startupy zakładane przez 2 lub więcej osób mają wyniki o 163 procent lepsze. Fakty pokazują jednocześnie, że optymalna liczba przedsiębiorców-założycieli to dwóch, dwie lub dwoje.

Warto przeczytać: Women Founders Outperform Men and 9 Other Industry Insights from First Round Capital

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Tagi: , , , , , , , , , , , ,