Wybory parlamentarne 2015: PO – obietnice dotyczące gospodarki

Obietnice wyborcze Platformy Obywatelskiej dotyczące gospodarki skupione są przede wszystkim na utrzymaniu status quo, tj. zdobyciu władzy. Choć partia próbuje mówić o rozwoju Polski, w rzeczywistości w każdym akapicie rozbudowuje przywileje socjalne. Oto spis:

Program wyborczy 2015 PO
Program wyborczy 2015 PO

Program Platformy Obywatelskiej w części poświęconej gospodarce w rzeczywistości został napisany bardzo asekuracyjnie. Widać to wyjątkowo mocno w zestawieniu z programem partii KORWiN.

Program PO to program pod wyborców, a nie dla gospodarki

Program Ewy Kopacz to wyraźne umizgiwanie się do kolejnych grup wyborców: ani słowa o problemie kopalń, bezpieczne miejsca pracy w energetyce, jeszcze większa górka pieniędzy dla organizatorów targów, urzędnicy spokojni o swoje posady.

Inwestycje w gospodarkę? Oczywiście: „wydamy więcej pieniędzy z Unii, zwłaszcza na programy samorządowe”.

Z punktu widzenia przedsiębiorstw najważniejsze elementy programu Platformy Obywatelskiej (pozytywne i negatywne) w gospodarce to… sytuacja bez większych zmian, czyli:

  • wsparcie programów badań i rozwoju,
  • obniżenie podatku VAT do 22 proc.,
  • likwidacja ZUS,
  • ujednolicenie umów o pracę i zleceń,
  • podniesienie minimalnej stawki godzinowej,
  • większa przyjazność urzędników,
  • mgliste deklaracje dotyczące prywatyzacji.

Dlaczego WARTO głosować na PO

Platforma po wygranych wyborach zdecydowanie utrzyma bieżący kierunek. Będzie zgoda na dotowanie nierentownych państwowych przedsięwzięć, nie pojawią się żadne radykalne zmiany. Tylko Platforma Obywatelska jest wystarczająco silna, żeby stanowić silną opozycję dla PiS.

Dlaczego NIE WARTO głosować na PO

W zasadzie można by przepisać powyższy akapit.

Program Platformy Obywatelskiej jest zachowawczy i polega na sukcesywnym rozdawaniu kolejnych miliardów z Unii Europejskiej. Z punktu widzenia gospodarki program jest szkodliwy, ponieważ utwierdza urzędników, górników w niedochodowych kopalniach itd. w przekonaniu, że są potrzebni.

Tymczasem dla rozwoju polskiej gospodarki najważniejsi są ci, którzy coś wytwarzają: właściciele małych, średnich i dużych przedsiębiorstw.

W programie Platformy Obywatelskiej propozycji dla nich jest jak na lekarstwo.

Rekomendacja mojafirma.tv dla PO

Zalecenie: raczej nie warto głosować
Mojafirma.tv odradza wszystkim właścicielom małych firm oddawanie głosu na osoby, które startują z list Platformy Obywatelskiej.

Obietnice Platformy Obywatelskiej – tabela

Program partii (fragment, skan dokumentu)

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Tagi: , , , , , ,