Złe odżywianie matki podczas ciąży powoduje, że dziecko więcej choruje i mniej zarabia

Brzmi to jak mrzonka sprzedawana przez populistów, ale okazuje się prawdą: matka, która jest niedożywiona w okresie ciąży, rodzi dzieci, które szybciej staną się obciążeniem dla systemu opieki zdrowotnej i emerytalnej.

Narodowe Biuro ds. Badań Ekonomicznych opublikowało dokument, który jest podsumowaniem badań populacji muzułmanów zamieszkujących Danię.

Naukowcy chcieli sprawdzić, czy uporczywy post matki będącej w ciąży może wpływać na późniejsze życie człowieka. Badano ludzi, których 7. miesiąc okresu płodowego przypadał na okres Ramadanu – albo znajdował się całkowicie poza nim.

Poszcząca matka w ciąży to gorsze zdrowie następnego pokolenia

Okazało się, że dorośli ludzie, których matki pościły w czasie Ramadanu, mieli o 2,6 proc. niższy poziom zatrudnienia. Ich roczne przychody były aż o 5,3 procent niższe niż w przypadku grupy, która „ominęła” Ramadan.

Co ciekawe, post nie miał wpływu na wynagrodzenie. Niższe przychody w grupie brały się z faktu, że osoby szybciej stawały się niezdolne do pracy niż ludzie, którzy w okresie płodowym byli należycie odżywiani.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Tagi: , , ,