Czy warto inwestować w kobiety i dlaczego [INFOGRAFIKA]

Przy okazji kampanii „Nie odkładaj macierzyństwa na potem” przetoczyła się przez niektóre media dyskusja o sensowności zawartych w niej haseł. Tymczasem akcja jest godna poparcia. Inwestycja w kobiety może oznaczać dla gospodarki więcej niż inwestycja w mężczyzn.

Ciekawym wkładem w dyskusję jest tutaj infografika sponsorowana przez firmę Intel, a stworzona w 2012 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Dziewcząt, święta, które w Polsce na razie się nie przyjęło.

Infografika powołuje się na dokumenty z roku 1999 i 2003, ale trudno ocenić, żeby zawarte w niej tezy mogły się przeterminować.

Dlaczego warto inwestować w kobiety:

Kampania „Nie odkładaj macierzyństwa na potem” idealnie uzupełnia się z faktem, że dziewczyna, która poszła do szkoły, 90 procent swego przychodu zainwestuje z powrotem w rodzinę, jej byt, jej warunki życiowe:

Czy warto się uczyć i dlaczegoW przypadku mężczyzn to samo zrobi zaledwie 30-40 procent przedstawicieli populacji:

Dlaczego warto się uczyćCo jednak najciekawsze, zwiększenie o 10 procent liczby wykształconych kobiet oznacza wzrost PKB średnio o 3 procent:

Czy inwestycja w kobiety się zwróciCzy byłoby tak też w Polsce, która jest już krajem rozwiniętym, bez problemu braku szkolnictwa dla dziewcząt? Trudno powiedzieć. Jednak statystyki dotyczące reinwestowania środków wydają się być prawdziwe i na pewno nadają sens kampaniom takim jak „Zdążyłam zrobić karierę. Nie zdążyłam zostać mamą„.

W dokumentach źródłowych znajdują się inne argumenty przemawiające za inwestycją w kobiety. Okazało się, że dokształcanie kobiet-farmerów to najbardziej efektywny sposób zwiększenia produkcji rolniczej, lepszy niż powiększanie pól uprawnych czy dodatkowe stosowanie nawozów.

A oto cała infografika Intela i jeden z artykułów źródłowych:

Czy warto inwestować w kobiety i dlaczego

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Tagi: , , , , , , , , ,