LISTA SPAMERÓW, którzy atakują bez pytania – DOMENY + FIRMY. Zobacz:

Gdy założyłem firmę, moją skrzynkę zalała masa nieprzydatnych ofert reklamowych. Kiedy kupiłem domenę, otrzymałem szereg ofert „nie do odrzucenia”. Postanowiłem przygotować listę spamerów – firm, które można blokować bez poczucia, że straci się coś ważnego.

Lista spamerów - OTWARCIE

Aby trafić na poniższą listę spamerów, trzeba mnie bez pytania nękać telefonami lub e-mailami i nie reagować na moje prośby, by zatrzymać tę komunikację.

Podawane poniżej domeny można blokować bez wahania na poziomie serwera, podawane poniżej numery telefonów można blokować na dowolnym poziomie.

Lista spamerów:

Lista jest uporządkowana chronologicznie, to jest w kolejności, w której e-maile, telefony lub wiadomości dodawałem do filtra.

>> Do zablokowania na firewallu: 191.96.249.0/24

Dostać się na poniższą listę nie jest łatwo. Aby na nią trafić, polska firma musi (wystarczy jedna opcja):

  • przysłać do mnie przynajmniej dwa niechciane e-maile (spam), które konkretnie nie są związane z profilem mojej działalności i świadczą, że człowiek nawet nie rzucił okiem na pierwszą z brzegu informację o mnie,
  • nie zamieścić w e-mailu linku do wypisania,
  • nie reagować na prośby o usunięcie adresu,
  • wykazać się innym zaskakującym mnie naruszeniem obowiązującego prawa lub porządku społecznego.

Aby tu trafić, zagraniczna firma musi:

  • Przysłać do mnie niechciany e-mail niedługo po rejestracji / uruchomieniu domeny / witryny.
  • Nie zamieścić w e-mailu linku do wypisania LUB zamieścić link, który nie działa albo powoduje jeszcze większy natłok spamu.
  • wykazać się innym zaskakującym mnie naruszeniem obowiązującego prawa lub porządku społecznego.

 

Drużyna A – druzynaa.pl

druzynaa.pl – namawiają do zamówienia u nich witryny WWW, adres pozyskują prawdopodobnie z witryny WWW. Stopka:

Zapraszamy na naszą witrynę http://druzynaa.pl
Kontakt pod nr tel.: 881 301 011
Zapraszamy do współpracy! 🙂


Pozdrawiam
Agencja Interaktywna Drużyna A
ul. Pory 61/28, 02-757 Warszawa
Tel. 881 301 011

+48 510 004 415 – Orange

Orange z ofertą dla firm „korzystniejszą niż obecna”. Regularne telefony. Trafił do filtra.

LIFESTYLE – lvcc.pl

Wyjątkowo nieudolnie prowadzone spamerskie kampanie mailowe. Zaproszenia do wyjazdów w rozmaite miejsca przez firmę, która nie posiada nawet strony internetowej – a domena utrzymywana jest na serwerach nazwa.pl:

lvcc.pl - zaproszenie dla Dyrekcji FirmyNa listę firmy LVCC nigdy się nie zapisywałem. Próba wypisania z użyciem adresu nie@lvc-club.pl skutkuje zwrotem z informacją, że domena nie istnieje.

Hotmail automatycznie przesuwa wiadomość do spamu i usuwa ją po 30 dniach.

+48 508 847 976 – Grupa Prawna Goldwin

Grupa Prawna Goldwin. Nigdy nie zostałem poinformowany, że przetwarza komplet moich danych osobowych: imię, nazwisko, adres, rodzaj działalności, numer telefonu. Dzwoni z ofertą sprzedaży usług, zgodnie z informacją 30-dniowy okres testowy jest bezpłatny, ale nawet ten bezpłatny okres wymaga podpisania umowy – cytuję: „kurier przyjeżdża w przeciągu 48 godzin”.

Zalecam ostrożność, ponieważ może się okazać, że rezygnacja po 30-dniowym okresie próbnym w sytuacji, gdy skorzystaliśmy z usług firmy, może wiązać się z koniecznością uiszczenia jakichś opłat (to tylko moje domniemania).

wcfsmart.com

wcfsmart.com – nieokreślonej proweniencji agencja interaktywna, która spamuje ofertami stworzenia stron mobilnych, chociaż sama posiada stronę z opisem „Sample Page – This is an example page (…) As a new WordPress user, you should go to your dashboard to delete this page”

onlinefreelancers.org

onlinefreelancers.org – Hindusi podszywający się pod rozmaite nacje, którzy projektują logotypy, wykonują projekty graficzne itd.

.ua

WSZYSTKIE witryny w domenie .ua – nie spotkałem się z przydatnym e-mailem z domen .ua. Wszystkie filtruję automatycznie.

.cn

WSZYSTKIE witryny w domenie .cn – nie spotkałem się z przydatnym e-mailem z domen .cn. Chińczycy są daleko i obiecają wszystko, byle otrzymać pieniądze.

[Głosów:4    Średnia:2.8/5]
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,