Platforma Obywatelska nie wspiera firm

W Rzeczpospolitej z dn. 7 czerwca 2015 r. pojawił się felieton Andrzeja Malinowskiego, prezydenta stowarzyszenia Pracodawców RP. Z zaangażowaniem broni on Platformy Obywatelskiej w imię interesów przedsiębiorców (i obywateli). Z jego felietonu wyłania się jednak obraz dość ponury, z którego wynika, że nie ma już czego bronić.

Andrzej Malinowski pisze: „Posłowie PO z lubością rozprawiają o in vitro, związkach partnerskich i innych sprawach, niewątpliwie ważnych, ale jednak dla małych grup elektoratu. Jednocześnie odwracają się plecami do swojej naturalnej bazy wyborczej.”

Platforma Obywatelska przez lata swoich rządów uczciwie wypracowała sobie niechęć wśród przedsiębiorców. Ba, żeby to była niechęć, to jeszcze dałoby się nad nią popracować. Platforma Obywatelska wśród przedsiębiorców wypracowała coś więcej: obojętność.

PO nie jest przyjazne gospodarce

Platforma Obywatelska nie jest przyjazna przedsiębiorczości, bodzie w nią, produkuje sprzeczne ze sobą akty prawne i gąszcz przepisów, w których nie orientują się nawet urzędnicy. Dlatego przedsiębiorcy nie identyfikują się już z żadną z partii, po prostu zajmują się sobą i swoim interesem. Obietnice przedwyborcze okazały się tylko obietnicami.

Złotousty minister gospodarki potrafi z pasją gajowego snuć historie i wyplatać okrągłe zdanka. Ale nie ma pojęcia o tym, jak się prowadzi biznes w Polsce, nie ma pojęcia o gospodarce, można się spodziewać nawet, że nie ma pojęcia, jaki jest VAT na chleb.

Czas na zmiany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Tagi: , , , ,