Ile zarabia programista Java, .net, iOS – raport wynagrodzeń Antal 2015. ZOBACZ:

Ile zarabia programista Java? Dobry bez problemu osiągnie 13 000 – 14 000 złotych brutto. Ci słabsi będą musieli zadowolić się kwotami rozpoczynającymi się od 7 500 zł brutto. Identyczne zarobki ma programista C++, iOS czy Androida. Oto kompletne zestawienie przygotowane przez firmę Antal [ilustracje są zduplikowane dla wygody przeglądania] – KLIKNIJ PO WIĘCEJ:

W branży programistycznej najlepiej zarabiają programiści z dwóch nurtów: 1) znawcy starych, popularnych i skomplikowanych języków oraz 2) eksperci od języków, które są modne.

Do pierwszego zbioru zdecydowanie należy zaliczyć programistów Java, C++ czy .NET. Drugi zbiór (niekoniecznie rozłączny z pierwszym) to programiści rozwiązań mobilnych, w tym iOS i Androida.

>>> Czy TO jest idealny prezent dla informatyka?

Dobry programista Java, iOS, C++ czy .NET może w najgorszych warunkach liczyć na przynajmniej 7 500 zł brutto wynagrodzenia, a do tego szereg bonusów. Eksperci zarabiają po 13-14 000, a team leaderzy mogą do tej kwoty dołożyć jeszcze kolejne nawet 4 000 zł.

Najsłabiej wypadają oczywiście młodzi, początkujący programiści. Ich zarobki rozpoczynają się od 5 000 złotych. Ale wraz z rozwojem doświadczenia mają oni szanse na szybkie wzrosty, które przyhamują dopiero w okolicy 8 000 złotych.

>>> Zobacz INNE BRANŻE: Wynagrodzenia w Polsce wg raportu Antal 2015

[Głosów:63    Średnia:3.1/5]
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
 • Klati

  Chciałabym tyle zarabiać jako programista iOS

 • Marek Drzewiecki

  Pracuję w porządnej firmie w Warszawie. Jako programista PHP (a nie dzięcioł do skryptów) oceniłbym siebie an 7/10. Zarabiam 8k brutto, co w moje rodzinnej Łodzi jest marzeniem, co jest poparte rozmowami o pracę, oraz znajomością zarobków 4 innych PHP-wców o różnym poziomie doświadczenia. Ciekaw jestem kto zawyża podane średnie…

  • Programmer

   Twórcy raportu Antal twierdzą, że opisują wariant idealny, człowieka z kilkuletnim doświadczeniem, bez negatywnych opinii, z wybitnymi osiągnięciami. 8k brutto dla seniora w PHP, który nie jest team leaderem, to rozsądny poziom. Ale w agencjach, które obsługują dużą liczbę klientów z PHP, można więcej 🙂