Jak sprawdzić znajomość języka na rozmowie kwalifikacyjnej

Jak sprawdzić znajomość języka u potencjalnego pracownika? Nawet jeśli nie znasz angielskiego, jest to prostsze niż może Ci się wydawać. I nie wymaga zatrudniania eksperta z certyfikatem.

W skrócie:

 

Aby sprawdzić znajomość języka angielskiego u pracownika, wystarczy poprosić go o wykonanie testu poziomującego w platformie Duolingo. Poniżej 1000 punktów to znikoma znajomość języka, między 1000 a 3000 punktów to znajomość podstawowa, a 3000 punktów i więcej to znajomość wystarczająca do podstawowej komunikacji i dalszego rozwoju.

Żeby sprawdzić poziom znajomości języka angielskiego u potencjalnego pracownika, możemy zlecić zewnętrznej agencji opracowanie testów. Takie testy nie są jednak tanie, a ich skuteczność jest umiarkowana – odfiltrowują tylko kandydatów z bardzo podstawową znajomością języka.

Dużo wygodniej i szybciej będzie zaprząc do pracy platformę Duolingo. To internetowy kurs języka angielskiego, który przed rozpoczęciem nauki domaga się wykonania testu poziomującego. Dzięki niemu z łatwością i za darmo sprawdzimy poziom znajomości angielskiego u kandydata na pracownika.

Jak sprawdzić znajomość języka angielskiego na rozmowie kwalifikacyjnej? Pomoże Duolingo

Duolingo – 3000 punktów jako minimum przy komunikacji po angielsku

Do testu potrzebny jest komputer z dostępem do internetu. Przyda się też ciche pomieszczenie i głośniki.

Poziom trudności pytań w Duolingo dopasowuje się do wiedzy użytkownika. Im lepiej mu idzie, tym pytania są trudniejsze. Po mniej więcej pięciu minutach otrzymujemy wynik w punktach. Poniżej 1000 punktów to użytkownik bardzo początkujący, od 1000 do 3000 punktów – początkujący.

W miarę rozsądna znajomość angielskiego rozpoczyna się od 3000 punktów. Jeśli zależy nam na pisanej i mówionej komunikacji w tym języku, nie powinniśmy zatrudniać osób, które osiągnęły słabszy wynik.

Polecam: Test poziomujący Duolingo

Zagłosuj na tekst: 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Ocena artykułu: 

 

Tagi: , , , , , , ,