Opzoon – zarządzalne switche, alternatywy dla HP i Cisco [z cyklu: DOBRA ALTERNATYWA]

W Polsce utarło się przekonanie, że jeśli firma potrzebuje dobrego switcha, powinna wybierać między HP (obecnie HPE, czyli HP Enterprise), Cisco i Juniperem. Tymczasem od około roku mamy na rynku ciekawą alternatywę, właśnie firmę Opzoon Technology.

Opzoon nie jest gorszy, a bywa tańszy lub oferuje lepszy stosunek możliwości do ceny.

Opzoon OPINIE czy wartoOpzoon jest firmą młodą, ale w Azji podbija serca administratorów IT. Firma chce być traktowana jak rozsądna alternatywa do rozwiązań Huawei, HP, Junipera lub Cisco. Opzoon ma o co walczyć, ponieważ rynek przełączników Layer 2/3 na całym świecie wart jest kwartalnie około 6 miliardów dolarów.

Opzoon z jednej strony siłuje się i próbuje wyjść z grupy kategoryzowanej jako „Others”, z drugiej – wyjątkowo niechętnie wydaje pieniądze na marketing. Choć marka funkcjonuje w Polsce od około roku, w polskim internecie jest na jej temat raptem kilka notek. Nawet międzynarodowe konto Twittera w firmie jest niemal martwe.

Opzoon – czy warto

Czy warto rozważać Opzoona jako alternatywę? Biorąc pod uwagę kierunek ekspansji, Opzoon w Polsce zrobi bardzo wiele, by zaistnieć w świadomości administratorów IT i odebrać część rynku HPE oraz Cisco.

Dlatego jeśli w Polsce pojawi się jakakolwiek promocja, będzie to prawdopodobnie reklama produktów enterprise, czyli przełączników klasy enterprise z serii Power Thunder (PT).

Opzoon – cena

W porównaniu z urządzeniami HPE i Cisco, cena zbliżonego funkcjonalnie Opzoona zwykle jest niższa o 20-30 procent. Wiele jednak zależy od potrzeb firmy, aktualnej promocji dystrybutora oraz ofert firm zajmujących się handlem brokerskim urządzeniami HP i Cisco.

Wobec nieznajomości marki i strachu wobec firmy najrozsądniejszym rozwiązaniem marketingowym byłoby wprowadzenie produktów z dużym rabatem (np. -60%) oraz darmowym wsparciem technicznym przez czas gwarancji urządzenia. Konieczna jest tutaj współpraca ze znanym integratorem, który swoją marką zarekomenduje Opzoona.

W końcu żaden administrator IT wolałby nie stracić dobrze płatnej pracy tylko dlatego, że zarekomendował switch Opzoon, który był kilka złotych tańszy, ale jest awaryjny i ubogi funkcjonalnie.

>>> Zarobki w branży IT 2015 według raportu Antal

Taki ruch pomógłby zbudować bazę lojalnych klientów i pozwolić im odczuć, że ryzyko poniesione na zakup zupełnie nowej, nieznanej marki było opłacalne.

Certyfikat DOBRA ALTERNATYWA dla sprzętu Opzoon

Jako Moja Firma/mojafirma.tv regularnie mamy do czynienia z firmami, które dopiero startują na rynku, postanowiliśmy przyznać przełącznikom PowerThunder certyfikat DOBRA ALTERNATYWA.

Certyfikat DOBRA ALTERNATYWA oznacza, że zakup danego produktu lub usługi gwarantuje lepszy stosunek możliwości do ceny niż w przypadku urządzeń dominujących na rynku.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]
Tagi: , , , , , , , , , , , ,
  • ITAdmin

    Cieszę się, że Opzoon wszedł na polski rynek. Po ostatniej wtopie Junipera alternatywą były tylko Cisco i HP. Te firmy mi nie odpowiadają.

  • Kierownik

    A gdzie można kupić tego Opzoon? Czy mogę poczytać coś więcej w temacie? W Polsce wogóle nie ma artykułów o tej marce.