Afera Volkswagena: 10,1 milionów samochodów z problemem i szansa na szybki zarobek

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami BBC, problem trujących diesli dotyczy 5 milionów Volkswagenów, 2,1 miliona Audi, 1,8 miliona samochodów dostawczych i 1,2 miliona Skód. Wszystko przez sfałszowane oprogramowanie w silnikach 2.0 TDI typoszeregu EA 189. To zawirowanie na rynku motoryzacyjnym daje coraz więcej szans na zarobek:

Afera Volkswagena. Silnik 2.0 TDI z serii EA 189
Afera Volkswagena. Silnik 2.0 TDI z serii EA 189

Afera Volkswagena da zarobić

Na aferze Volkswagena na pewno da się zarobić na kilka sposobów:

Tańsze VW, Skody, Audi z silnikami 2.0 TDI

Już teraz można kupić w Polsce samochody z silnikami typoszeregu EA 189 ze znaczącą zniżką. Widać, że dealerzy chcą się ich jak najszybciej pozbyć.

Niższe koszty eksploatacji Volkswagenów, Audi, Skód

Samochody ze starszymi silnikami 2.0 TDI mogą zostać wyremontowane lub zmodernizowane na koszt Volkswagena, co oznacza znaczące oszczędności w przypadku zakupów firmowych.

>>> Szybki internet w Play? W tym samym miejscu Orange może być lepszy

Samochody szybciej się zamortyzują, a po upgrade oprogramowania prawdopodobnie zaczną również mniej palić.

Afera Volkswagena obniży ceny akcji

Akcje VW będą jeszcze przez pewien czas spadać, a gdy afera przycichnie, prawdopodobnie niemiecki rząd zdecyduje się na wsparcie sztandarowego koncernu niemieckiej gospodarki. Już dziś, jak podaje TVN24.pl: „Niemiecki minister gospodarki Sigmar Gabriel powiedział we wtorek, że skandal Volkswagena nie rzuci się cieniem na niemiecką gospodarkę, o ile koncern szybko i całościowo zaradzi kryzysowi – pisze Reuters. – Do polityków należy zapewnienie, by 600 tys. miejsc pracy na całym świecie nie było zagrożone – powiedział Gabriel dziennikarzom, relatywizując szeroki wpływ skandalu spalinowego.

Czytając wprost: niemieccy podatnicy dołożą się do remontów Volkswagena, ponieważ niemiecki rząd nie pozwoli upaść koncernowi.

Oznacza to, że zakup akcji firmy może być opłacalny w perspektywie długoterminowej.

Tanie auta 2.0 TDI na polskim rynku

Samochody z silnikami 2.0 TDI w krajach, w których zakazano ich sprzedaży, mogą być znacząco tańsze w zakupie i imporcie, dopóki nie zostaną wprowadzone obostrzenia i cła dotyczące silników z typoszeregu EA 189.

[Głosów:1    Średnia:2/5]
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,