Czy opłaca się sprzedawać na Allegro? Rzeczpospolita: niekoniecznie

Czy handel na Allegro się opłaca? Czy warto tam sprzedawać? Na to pytanie w dość zaskakujący sposób odpowiada Rzeczpospolita i KRD: w przypadku Allegro jest duże niebezpieczeństwo, że wpędzisz się w długi.

Według Rzeczpospolitej powołującej się na raport Krajowego Rejestru Długów, aż 2,5 tysiąca sklepów online zalega z płatnościami wobec kontrahentów. To około 15 procent wszystkich sklepów online w Polsce.

Allegro

Suma zaległości w zwykłych sklepach online to około 14 milionów, podczas gdy firmy handlujące głównie na Allegro są winne swoim kontrahentom aż 102 miliony złotych!

Słabością raportu jest brak precyzyjnej informacji o liczbie biznesów prowadzonych samodzielnie oraz biznesów posiadających największy obrót dzięki Allegro.

Dlaczego Allegro się nie opłaca?

Allegro i Ceneo są usługami zorientowanymi przede wszystkim na klienta. To on dyktuje tam warunki, dlatego sprzedawcy poddawani są silnej presji: albo obniżą ceny, albo ich oferta stanie się nieatrakcyjna.

>>> ZOBACZ TEŻ: Co interesuje ludzi w grudniu

Przy niskich marżach – jak w wypadku choćby elektroniki – tak duży nacisk na obrót może prowadzić do upadku firmy, jeśli dziura nie zostanie zasypana w inny sposób.

[Głosów:4    Średnia:2.3/5]

 

Tagi: , , , , , , , , , , ,