Google Moja Firma to DARMOWY program skierowanych do wszystkich właścicieli firm. Pozwala on na zamieszczenie w Google wizytówki firmy i jej lokalizacji, w tym pinezki z firmą na Google Maps. Ułatwia pozycjonowanie własnej witryny, a naszym klientom pozwoli łatwo do nas dotrzeć.
Rejestracja w programie Google Moja Firma jest darmowa, ale bardzo opłacalna. Warto ją wykonać tak szybko, jak to tylko możliwe.
W skrócie
Google Moja Firma traktuj jako bezpłatne narzędzie promocji wśród potencjalnych Klientów. Rejestracja jest darmowa, a daje pakiet korzyści, m.in. możliwość umieszczenia pinezki na mapie.
W ramach Google Moja Firma otrzymamy możliwość:
>>> Pobierz program Crawler i stwórz darmową bazę danych firm z Polski [TYLKO na mojafirma.tv]
- umieszczenia swojej firmy na mapach Google Maps,
- dodania swojej firmowej witryny i skategoryzowania jej,
- wsparcia pozycjonowania witryny oraz ewentualnych jej produktów.
Google Moja Firma – jak się zarejestrować
Rejestracja w programie Google rozpoczyna się od zaznaczenia lokalizacji biznesu na mapie oraz wypełnienia prostego formularza z adresem, nazwą firmy, danymi kontaktowymi itd.
Wystarczy, że wejdziesz na stronę www.google.com/business/placesforbusiness/ i wypełnisz niezbędne pola. Zajmie ci to maksymalnie 10 minut.
Przedsiębiorstwo jednak nie pojawi się od razu na mapie. Po rejestracji Google wyśle do nas kopertę z kodem, który pozwala na przejście do drugiego etapu. Koperta będzie wyglądała trochę jak ulotka reklamowa, dlatego przez przeoczenie można ją wyrzucić albo potraktować w inny mało elegancki sposób:
Po wejściu na stronę google.com/verifymybusiness będziesz musiał przepisać kod PIN, który znajdziesz we wnętrzu koperty. Na przykład u mnie była to kombinacja 88322.
Po wpisaniu PIN-u we właściwym miejscu twoja firma zostanie oznaczona jako zweryfikowana, a pinezka pojawi się na mapie. Zanim jednak będzie można cię znaleźć po adresie, może upłynąć kilka do kilkunastu dni. Każda zmiana w witrynie Google Moja Firma może zostać zweryfikowana, tutaj też nic dzieje się od razu:
A co, gdy list Google Moja Firma nie doszedł?
Przede wszystkim: nie martw się. Jeśli w przeciągu miesiąca od momentu aplikacji nic nie doszło, poczekaj jeszcze chwilę. Po dwóch miesiącach wypełnij formularz ponownie i od tego momentu uważniej przeglądaj ulotki w skrzynce.
Google Moja Firma – pomoc dla twoich Klientów
Co warto robić w ramach programu Google Moja Firma, by pomóc Klientom w wyborze właśnie naszej firmy? Oto moje (i nie tylko moje) doświadczenia:
- dodaj wizytówkę,
- spersonalizuj profil (witrynę w domenie Google),
- umieść firmę na mapie,
- zamieść zdjęcie lub logotyp, po którym zostaniesz rozpoznany,
- zamieść dane kontaktowe,
- zamieść adres URL prawdziwej witryny, profilu na Facebooku itd.,
- możesz skorzystać z usług Google Aps for Business, które przez pierwsze 30 dni są za darmo,
- możesz przetestować darmowe i bardzo tanie połączenia w Google Hangouts (0,02 euro w Polsce, 0,03 euro w Polsce na komórki, za darmo do Stanów Zjednoczonych i Kanady).
A czego nie warto robić?
- nie ma sensu inwestowanie i rozwijanie profilu Google+, ponieważ nawet Google powoli się z niego wycofuje,
- nie ma sensu inna pielęgnacja profilu firmy. Wystarczy okresowe sprawdzanie, czy dane są aktualne.
Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym dzięki Google Moja Firma?
Google Moja Firma może przynieść szybki wzrost sprzedaży w sklepie internetowym. Dzięki rejestracji w programie Google wie, że ma do czynienia z prawdziwą, działającą, legalną firmą. Podniesie pozycję twojego sklepu w wyszukiwarce oraz ułatwi klientom znalezienie cię na mapie.
Jeśli wziąć pod uwagę, że cała troska o Google Moja Firma to łącznie godzina pracy poświęcona na wypełnienie formularzy i zamieszczenie informacji w internecie, efekt wydaje się być opłacalny.