Google Moja Firma – pinezka z TWOJĄ firmą na Google Maps

Google Moja Firma to DARMOWY program skierowanych do wszystkich właścicieli firm. Pozwala on na zamieszczenie w Google wizytówki firmy i jej lokalizacji, w tym pinezki z firmą na Google Maps. Ułatwia pozycjonowanie własnej witryny, a naszym klientom pozwoli łatwo do nas dotrzeć.

Pinezka z firmą na Google MapsRejestracja w programie Google Moja Firma jest darmowa, ale bardzo opłacalna. Warto ją wykonać tak szybko, jak to tylko możliwe.

W skrócie

Google Moja Firma traktuj jako bezpłatne narzędzie promocji wśród potencjalnych Klientów. Rejestracja jest darmowa, a daje pakiet korzyści, m.in. możliwość umieszczenia pinezki na mapie.

W ramach Google Moja Firma otrzymamy możliwość:

>>> Pobierz program Crawler i stwórz darmową bazę danych firm z Polski [TYLKO na mojafirma.tv]

 • umieszczenia swojej firmy na mapach Google Maps,
 • dodania swojej firmowej witryny i skategoryzowania jej,
 • wsparcia pozycjonowania witryny oraz ewentualnych jej produktów.

Google Moja Firma – jak się zarejestrować

Rejestracja w programie Google rozpoczyna się od zaznaczenia lokalizacji biznesu na mapie oraz wypełnienia prostego formularza z adresem, nazwą firmy, danymi kontaktowymi itd.

Wystarczy, że wejdziesz na stronę www.google.com/business/placesforbusiness/ i wypełnisz niezbędne pola. Zajmie ci to maksymalnie 10 minut.

Przedsiębiorstwo jednak nie pojawi się od razu na mapie. Po rejestracji Google wyśle do nas kopertę z kodem, który pozwala na przejście do drugiego etapu. Koperta będzie wyglądała trochę jak ulotka reklamowa, dlatego przez przeoczenie można ją wyrzucić albo potraktować w inny mało elegancki sposób:

Po wejściu na stronę google.com/verifymybusiness będziesz musiał przepisać kod PIN, który znajdziesz we wnętrzu koperty. Na przykład u mnie była to kombinacja 88322.

Po wpisaniu PIN-u we właściwym miejscu twoja firma zostanie oznaczona jako zweryfikowana, a pinezka pojawi się na mapie. Zanim jednak będzie można cię znaleźć po adresie, może upłynąć kilka do kilkunastu dni. Każda zmiana w witrynie Google Moja Firma może zostać zweryfikowana, tutaj też nic dzieje się od razu:

A co, gdy list Google Moja Firma nie doszedł?

Przede wszystkim: nie martw się. Jeśli w przeciągu miesiąca od momentu aplikacji nic nie doszło, poczekaj jeszcze chwilę. Po dwóch miesiącach wypełnij formularz ponownie i od tego momentu uważniej przeglądaj ulotki w skrzynce.

Google Moja Firma – pomoc dla twoich Klientów

Co warto robić w ramach programu Google Moja Firma, by pomóc Klientom w wyborze właśnie naszej firmy? Oto moje (i nie tylko moje) doświadczenia:

 • dodaj wizytówkę,
 • spersonalizuj profil (witrynę w domenie Google),
 • umieść firmę na mapie,
 • zamieść zdjęcie lub logotyp, po którym zostaniesz rozpoznany,
 • zamieść dane kontaktowe,
 • zamieść adres URL prawdziwej witryny, profilu na Facebooku itd.,
 • możesz skorzystać z usług Google Aps for Business, które przez pierwsze 30 dni są za darmo,
 • możesz przetestować darmowe i bardzo tanie połączenia w Google Hangouts (0,02 euro w Polsce, 0,03 euro w Polsce na komórki, za darmo do Stanów Zjednoczonych i Kanady).

A czego nie warto robić?

 • nie ma sensu inwestowanie i rozwijanie profilu Google+, ponieważ nawet Google powoli się z niego wycofuje,
 • nie ma sensu inna pielęgnacja profilu firmy. Wystarczy okresowe sprawdzanie, czy dane są aktualne.

Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym dzięki Google Moja Firma?

Google Moja Firma może przynieść szybki wzrost sprzedaży w sklepie internetowym. Dzięki rejestracji w programie Google wie, że ma do czynienia z prawdziwą, działającą, legalną firmą. Podniesie pozycję twojego sklepu w wyszukiwarce oraz ułatwi klientom znalezienie cię na mapie.

Jeśli wziąć pod uwagę, że cała troska o Google Moja Firma to łącznie godzina pracy poświęcona na wypełnienie formularzy i zamieszczenie informacji w internecie, efekt wydaje się być opłacalny.

[Głosów:7    Średnia:3.7/5]
Tagi: , , , , , , , , , , ,