Ile zarabia Księgowy, Kierownik Działu Księgowości z językami w SSC/BPO – raport Antal 2015

Ile zarabia się w branży SSC/BPO (centrach usług dla biznesu, centrach outsourcingu) w Polsce? Ile zarabia młodszy księgowy ds. zobowiązań i należności z angielskim? Jego zarobki nie są zbyt wysokie, bo wynoszą od 2 800 do 3 500 zł brutto. Tymczasem starszy księgowy w tym samym dziale ze znajomością języków obcych jest w stanie otrzymać od 6 000 do 8 000 złotych brutto. Oto pełne zestawienie na podstawie Raportu Wynagrodzeń Antal 2015 [ilustracje są powielone dla wygody przeglądania]:

Co to jest SSC/BPO?

SSC to centra usług wspólnych, które nierzadko znajdują się poza granicą w stosunku do macierzystej siedziby firm. Tego rodzaju usługa kojarzona jest z Indiami, w których znajduje się duża liczba centrów IT/helpdesk dla Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych. BPO (Business Process Offshoring) natomiast to przeniesienie pewnych kompetencji poza macierzystą firmę, do zewnętrznych, wyspecjalizowanych komórek. Polska, ze względu na dostępność taniej siły roboczej i niezbędną infrastrkturę informatyczną, staje się popularnym w Europie miejscem na usługi SSC i BPO.

Księgowy z językiem angielskim to podstawa w przypadku outsourcingu. Taki pracownik może liczyć na dobre zarobki, ale więcej zarobi (i będzie miał większe szanse na otrzymanie pracy) księgowy ze znajomością angielskiego oraz innego języka obcego.

>>> Raport wynagrodzeń w branżach Antal 2015

I tak na przykład: Starszy Księgowy ds. Zobowiązań / Należności z angielskim zarobi od 5 500 do 7 000 zł brutto. Tymczasem ten sam specjalista z dodatkowym językiem może liczyć na przynajmniej 500-1 000 złotych więcej.

[Głosów:4    Średnia:4.5/5]
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,