Jak dobrze sprzedawać, jak sprzedawać skutecznie

Książka „Handlowanie to gra” uznawana jest godny polecenia podręcznik handlu dla początkujących handlowców. Choć powstawała niemal 20 lat temu, ciągle uczy, jak skutecznie sprzedawać i jak szukać nowych Klientów. Zasady są proste, ale celne – że działają widać na każdym kroku zwykłego życia.

Jeden z najważniejszych cytatów znajduje się już na samym początku książki:

Wydaje nam się, że zbyt wielu handlowców żyje w przekonaniu, że sprzedawanie to wciskanie ludziom produktów. Wydając naszą książkę, chcemy jeszcze raz przypomnieć, że prawdziwe handlowanie to zaspokajanie potrzeb klientów. I z tego dopiero może wynikać satysfakcja i duma handlowca oraz szacunek do wykonywanego zawodu.

Na nieco ponad 200 stronach autorzy prowadzą czytelnika przez tajniki negocjacji. Pokazują, na czym polega wstępny etap negocjacji, etap środkowy i etap końcowy prowadzący do zamknięcia dyskusji o cenie.

Książka jest bogato okraszona anegdotami z życia autorów, dzięki czemu czyta się ją jak dobry kryminał. Na bardzo życiowych przykładach czytelnik dowiaduje się, jakie pułapki na niego czyhają, jakich sztuczek będą próbować na nim przyszli Klienci oraz jak skutecznie prowadzić do zamknięcia negocjacji handlowych.

Najważniejsze przykazanie jest jedno: handlowanie to tylko gra. Klient nie walczy z tobą o niższą cenę, żeby cię zniszczyć. On myśli wyłącznie o swoim portfelu. Skoro przyszedł do ciebie i chce skorzystać z twoich usług, to znaczy, że coś już go do ciebie przekonało – nie musisz się więc od razu poddawać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Lektura godna polecenia: „Handlowanie to gra” (wyd. III), Wojciech Haman, Jerzy Gut

Tagi: , , , , ,