Jak odnieść sukces w biznesie zakładając startup? Oto 9 faktów

Co zrobić, żeby odnieść sukces w biznesie podczas zakładania startupu? Akcelerator FRC, który ma w portfolio 300 startupów, skompilował listę wskazówek w oparciu o doświadczenia z ostatnich dziesięciu lat. Oto zestawienie:

Jak odnieść sukces w startupie1. Nie musisz mieć pleców ani znajomości

Startupy zgłoszone bezpośrednio do inkubatora osiągały wyniki średnio o 23 procent lepsze niż te, które zostały przez kogoś polecone. Startupy znalezione przez pracowników inkubatora były lepsze aż o 58 procent!

2. Startup możesz zakładać wielokrotnie

Startupy zakładane przez osoby, które miały już doświadczenia ze startupami, uzyskiwały o 50 procent wyższą wycenę. Jednak wyniki samych firm nie odbiegały od średniej.

3. Startup zakładaj w parze

Dwójka to najlepsza liczba do zakładania startupu. Gdy pracujecie w parze, macie szanse na wynik średnio o 163 procent lepszy i o 25 procent wyższą wycenę. Dlatego warto rozważyć poniższą opcję:

4. Wesprzyj swoją Ukochaną zamiast zakładać startup

Startupy zakładane przez kobiety mają o 63 procent większe szanse na sukces.

5. Nie studiuj na uczelni krzak

W Stanach najlepsze wyniki osiągają firmy założone przez ludzi z MIT, Stanforda, Ivy League (Harvard, Princeton, Yale itd.). Mają o 220 procent lepsze wyniki niż pozostali!

W Polsce prawdopodobnie najlepsze wyniki osiągną studenci głównych politechnik (Warszawska, Wrocławska, AGH itd.) i najlepszych uniwersytetów (UW, UJ).

6. Jeśli wywodzisz się z IT, wchodź tylko w B2B

Osoby z zacięciem lub wykształceniem informatyczno-technologicznym, mają o 230 procent wyższe szanse na sukces na rynku B2B. Jednak na rynku B2C osiągają wyniki o 31 procent gorsze.

7. Startup zakładaj w trakcie studiów

Startupy z założycielem poniżej 25. roku życia mają o 30 procent lepsze wyniki niż średnia.

8. …albo wybieraj najlepszego pracodawcę

Założyciele startupów, którzy wcześniej pracowali w Amazonie, Apple,  Facebooku, Google, Microsofcie lub Twitterze, mają o 160 procent lepsze wyniki niż reszta. Wstępna wycena ich firm była zwykle o 50 procent wyższa niż startupów zakładanych przez ludzi, którzy nie pracowali w żadnej z wyżej wymienionych firm.

9. Nie musisz być z wielkiego miasta

Założyciele startupów mogą podchodzić skądkolwiek. Inwestycje poza wielkimi miastami osiągają wyniki w granicy błędu statystycznego lepsze (1,3 proc.) niż startupy założone w Nowym Jorku i San Francisco.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Tagi: , , , , , ,