Jak zdobyć klienta – skuteczne metody [z serii: JAK ZDOBYĆ KLIENTÓW]

Jak zdobyć klienta? Które metody pozyskiwania kontaktów biznesowych (leadów B2B) są najlepsze, a które przynoszą słabe rezultaty? Ciekawe zestawienie zaprezentował Placester.

Placester.com to firma, która udostępnia zestaw narzędzi biznesowych umożliwiających wygodne uruchamianie biznesowych witryn WWW – witryn, które w założeniu mają pozyskiwać nowych klientów na rynku B2B.

Zgodnie z danymi skompilowanymi przez Placestera, social media i inne narzędzia Web 2.0 mają bardzo niską skuteczność w zakresie generowania leadów B2B. Umiarkowanie dobrze działają też billboardy, reklamy w pismach i aktywność PR-owa.

Jak zdobyć klientów? Najlepiej: na targach, z użyciem telemarketingu

Firma podaje, że najlepsze wyniki daje networking na targach, spotkania na wysokim szczeblu, webinaria i newslettery. Zaskakująco dobrą skuteczność ma witryna firmy jako taka – w tej sytuacji to potencjalny klient jest czynnikiem aktywnym. Potwierdza się również doniesienie, że telemarketing dobrze sprzedaje zarówno w kanale B2B, jak i B2C.

Średnią skuteczność mają osiągać reklamy w Google (SEM – AdWords), reklamy radiowe, telewizyjne, tradycyjne papierowe listy oraz reklamy online.

[Głosów:1    Średnia:1/5]
Tagi: , , , , , , , , ,