Jaki zegarek do garnituru w cenie do 1000, do 2000 i do 10 000 zł. Zobacz i wybierz:

Jaki zegarek wybrać do garnituru? Warto zaufać swojej intuicji: powinien być wysmakowany, elegancki, nienarzucający się, tradycyjny. Oto nasze propozycje trzech zegarków do garnituru w cenie do 1000, do 2000 i do 10 000 złotych: Tissot, Szturmańskie i Rado:Generalna zasada, o której musisz pamiętać, brzmi: możesz ubrać wszystko, co pozwoli ci więcej zarobić. Jeśli wiesz, że zyskasz dodatkowy przychód, bo będziesz miał jaskrawozielony garnitur, ubierz jaskrawozielony garnitur.

Jaki zegarek nosi się do garnituru – dwa słowa o cechach

Zegarek do garnituru powinien być wykonany raczej z naturalnych elementów. Dobrze widziana jest metalowa koperta i skórzany pasek w kolorze czarnym albo brązowym. Koperta (główna część zegarka) nie powinna mieć więcej niż 10 milimetrów grubości, żeby swobodnie chowała się pod rękawem garnituru.

>>> Składki ZUS 2016 jako procent od przychodów? To „prywatna opinia” wiceministra

Średnica tarczy powinna wynosić ok. 40 milimetrów. Mniejsze będą wyglądały na zegarki damskie, większe mogą przeszkadzać podczas operowania sztućcami.

Ale to tylko pewne podstawowe założenia. Współczesne zegarki elektroniczne, na przykład Apple Watch, zrywają z większością konwenansów i… mogą kłuć w oczy taniością.

Zegarek do garnituru do 1000 zł

Wybór na rynku jest bardzo szeroki. Poczynając od firm Casio, Timex przez Diesle, CK, Swatche, Doxy aż do przywiezionych z Turcji podróbek Roleksa, Tag Heuera, Omegi czy Patek Philippe.

Nasza propozycja to klasyka klasyki, czyli zegarek z serii Tissot T-Classic.

Jaki zegarek do garnituru - Tissot T-Classic Carson 02Prezentowany na zdjęciu zegarek to Tissot T-Classic Carson, edycja 2013. Godne uwagi serie znajdują się również w linii T-Classic Tradition Gent.

Zegarki tej linii bardzo często stosują rzymskie oznaczenia cyfr, co dodatkowo wzmacnia tchnienie tradycji. Wszystkie zegarki z serii T-Classic do 1000 zł są kwarcowe, mają paski wykonane z naturalnej skóry i stalowe koperty. Szafirowe szkiełka nie dadzą się zbyt łatwo zarysować, dlatego zegarki powinny bezproblemowo posłużyć przez kilka lat.

Cena: od około 750 złotych

Zegarek do garnituru do 2000 zł

Jaki zegarek ubrać do garnituru - Szturmańskie Traveller 02Nasza propozycja to Szturmańskie Traveller na skórzanym pasku. Zegarek na pierwszy rzut oka wygląda zupełnie normalnie, kiedy mu się jednak przyjrzymy, zauważymy, że ma 24-godzinną tarczę.

To oznacza, że południe jest na dole, a mała wskazówka obiega tarczę tylko raz na dobę.

Zegarek jest wodoodporny (100 m), co oznacza, że nie boi się zalania żadnym napojem i nie trzeba go ściągać do kąpieli (po imprezie).

Przesuwany dolnym pokrętłem ring umożliwia odczytanie godziny w innych strefach czasowych.

Zegarek jest automatyczny, nakręca się więc sam. W zależności od trybu życia właściciela może się trochę spieszyć lub późnić, ale nie są to różnice uciążliwe.

Wskazówki i znaczniki godzin posiadają materiał fosforescencyjny, dlatego godzinę można odczytać również w nocy.

Marka Szturmańskie wiąże się z pokaźnym kawałkiem historii radzieckiej kosmonautyki. To właśnie z zegarkiem tej marki poleciał w Kosmos Jurij Gagarin.

Szturmańskie Traveller potrafi przyciągnąć wzrok rozmówcy. Ten, kto go zauważy, uzna cię za nietypowego człowieka. Musisz tylko pamiętać, żeby do zegarka dopasować odpowiednią historię, na przykład, że ten zegarek pozwala ci pracować z biurami na całym świecie bez gorączkowego szukania w telefonie aktualnego przesunięcia czasowego.

Jego cena w zależności od wersji i sklepu to około 1200 złotych. W wersji na bransolecie będzie o około 100-200 złotych droższy.

Zegarek do garnituru do 10 000 zł

Do 10 000 złotych mamy do wyboru cały szereg fantastycznych marek zegarków i modeli, które są wprost wymarzone do noszenia do garnituru.

Jaki zegarek założyć do garnituru - Rado Ceramica GentJedną z marek, która sygnalizuje kontakt z ciekawym człowiekiem, jest Rado, a konkretnie linia Ceramica Gent (męska). Zegarek wykonany jest w całości ze spieków ceramicznych, co czyni go niezwykle odpornym na zarysowania. Na rynku zadebiutował w 1989 roku, i od tego czasu cieszy się niezmienną popularnością.

W Rado Ceramica ceramiczna jest również bransoleta, jednak w tym konkretnym przypadku to wybór zdecydowanie lepszy niż czarna skóra.

Niewielki rozmiar tarczy może wzbudzać pewną wątpliwość, czy to aby na pewno zegarek męski. Potwierdzamy: to zegarek męski. Linia dla kobiet jest o połowę mniejsza (Ceramica Lady). Producent prawdopodobnie zadecydował o ograniczeniu wielkości tarczy ze względu na masę samego zegarka.

Zegarek posiada kwarcowy mechanizm i jest odporny na zachlapania (3 bar, 30 m).

Cena: od ok. 6500 złotych

Zegarek do garnituru – tania alternatywa?

Jeśli nie stać nas na zakup solidnego zegarka do garnituru, warto przejrzeć marki droższe, a później poszukać kopii wśród marek tańszych. Ciekawe propozycje ma choćby marka Timex, chociaż jej produkty nie należą do najtrwalszych.

[Głosów:14    Średnia:3.1/5]

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,
  • mati

    Nie wiedziałam, że są zegarki z takimi dziwnymi tarczami jak ten drugi 🙂

    • Są też zegarki, w których wskazówki chodzą do tyłu (backwards watches), ale stosują je wyłącznie Australijczycy. 😉

  • listek

    Dzięki za wskazówki, chociaż ceny to są zabójcze!