Jedzenie ze śmieci – udany pomysł na biznes

Pieniądze leżą na ulicy. Dosłownie. Szefowie knajpy Salvage Superrclub zorganizowali restaurację, w której dania przyrządza się z jedzenia przeznaczonego do wyrzucenia. Pomysł okazał się tak dobry, że rozwija się w zyskowny interes.

Dania wytworzone z jedzenia przeznaczonego do wyrzucenia (źródło: Business Insider, Harrison Jacobs)
Pierwotna idea była prosta: pokazać ludziom, że to, co przeznacza się do wyrzucenia, wcale do wyrzucenia iść nie musi. Dlatego szefowie Salvage Superrclub postanowili przygotować dania z resztek.

Okazało się, że idea chwyciła. Ludzie chcą jadać coś, co w normalnej sytuacji trafiłoby na wysypisko. Pomysł okazał się tak skuteczny, że jednorazowa inicjatywa stopniowo przerodziła się w biznes.

Śmieci w Polsce

Rynek nadających się do wykorzystania odpadów również w Polsce jest średnio zagospodarowany. Sortujemy już śmieci, ale stare pralki, kredensy, komputery, telefony ciągle jeszcze trafiają na wysypiska. Tymczasem można na nich nieźle zarobić. Średnia wartość sprzedaży nadającego się do użytkowania mebla lub urządzenia AGD wynosi około 150 złotych (doświadczenia własne autora).

W wyjątkowo uprzywilejowanej sytuacji są tutaj mieszkańcy osiedli w dużych miastach, gdzie regularnie pod klatki wystawiane są stare kanapy, szafy, lodówki.

Tagi: , , ,