Salon samochodowy wysoko w wynikach wyszukiwania, czyli o dobrym SEO

Jak sprawić, żeby salon samochodowy był wyżej w wynikach wyszukiwania? Jak wyprzedzić konkurentów z tego samego miasta? Jak zdominować lokalny internet pod kątem marki, którą sprzedajemy? Oto sztuczki, które warto stosować:

Opisane poniżej metody autor tekstu sprawdził w witrynach z kategorii motoryzacyjnej. Okazały się skuteczne w przypadku portali motoryzacyjnych, forów dyskusyjnych i, co najważniejsze, stron salonów samochodowych.

Skuteczność zaprezentowanych poniżej metod można sprawdzić szukając w internecie na przykład informacji o cenie Hyundaia H350: „hyundai h350 cena„. Choć witryna mojafirma.tv napisała o tym modelu auta najpóźniej, a o motoryzacji piszemy dość rzadko – jesteśmy na pierwszej stronie wyników wyszukiwania.

1. Salon musi być zarejestrowany w Google Moja Firma

Powtórzmy to: salon musi być zarejestrowany w Google Moja Firma. To dramatycznie zmienia jego pozycję w wynikach wyszukiwania na plus.

>>> ZOBACZ TEŻ: Afera Volkswagena, nowe wieści

Jeśli dodatkowo w witrynie salonu pojawi się mapa Google, a firma będzie zdobywała liczne pozytywne opinie, to w ciągu 1-2 lat salon motoryzacyjny może trafić na pierwszej (1!) miejsce w wynikach wyszukiwania Google.

2. Salon powinien zadbać o podstrony

Producent bardzo często narzuca layout i rozwiązania technologiczne stosowanie w witrynie salonu. To początkowe ułatwienie życia może się zemścić.

Jeśli salon ma własną, zarządzaną przez siebie witrynę, może w niej zrobić praktycznie wszystko. Może na przykład uruchomić podstronę z blogiem, na którym zamieszczane będą specjalnie przygotowane treści.

Te treści muszą mieć specjalną konstrukcję. Potencjalni nabywcy bardzo często szukają następujących fraz:

  • nazwa_modelu cena,
  • nazwa_modelu wymiary,
  • nazwa_modelu katalog,
  • nazwa_modelu dane techniczne,
  • nazwa_modelu opinie,

…i tak dalej. Katalog fraz jest dość rozbudowany, na życzenie mogę udostępnić rozbudowaną jego wersję.

Odpowiednie przygotowanie podstron WWW i zawarcie na nich powyższych fraz może sprawić, że salon samochodowy będzie indeksował się lepiej niż konkurencja, a w rezultacie stanie się najpopularniejszym miejscem zakupów w mieście.

3. Salon musi zbierać leady

Dbałość o pozycję w wyszukiwarce nie ma większego sensu, jeśli ten sukces nie jest przekuwany w sukces komercyjny. Dlatego należy regularnie kontrolować pozycję witryny w Google. Wszystkie podstrony, które znajdują się wysoko, w miarę możliwości powinno się wyposażyć w formularze zbierające kontakty (leady).

>>> ZOBACZ TEŻ: Darmowy CRM po polsku – przegląd programów

Mogą być to zarówno formularze stacjonarne, jak i formularze w popupach.

Założenie wydaje się truizmem, ale jest skuteczne: jeśli ktoś zdecydował się przyjść na stronę salonu motoryzacyjnego, to jest zainteresowany wybranym modelem auta czy motocykla.

Formularz pomoże mu zostawić dane. Dodatkowy wabik w rodzaju jazdy próbnej albo gadżetu promocyjnego może być dodatkową motywacją.

Dobry handlowiec przekonwertuje co czwarty taki gorący lead na umowę.

[Głosów:4    Średnia:1/5]
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,