W które dni sklep na Allegro ma największą sprzedaż [FAKTY]

Jakie dni są najlepsze do prowadzenia sprzedaży na Allegro, a które są gorsze? Czy sklep internetowy największą sprzedaż ma w sobotę? Oto odpowiedź na to pytanie na przykładzie niewielkiego sklepu online w ramach Allegro, który prowadzi sprzedaż telefonów i akcesoriów GSM:

Dla niewielkiej firmy, która zajmuje się tematyką GSM i opiera swoją sprzedaż na Allegro, najlepszym biznesowo dniem jest poniedziałek.

Jakie dni są najlepsze w e-commerce
Wykres sprzedaży z panelu Allegro [kategoria: telefony i akcesoria GSM, B2C]
Poniedziałek wydaje się kumulować myśli klientów z całego weekendu i powoduje gromadzenie zamówień.

W każdy kolejny dzień jest trochę gorzej. W powyższej branży sprzedaż zamiera mniej więcej w piątek o godzinie 15.00, bo ludzie kierują się w stronę sklepów spożywczych, teatrów, kin, telewizorów…

Najgorszy dzień w sklepie internetowym

Najgorszym dniem w wielu przypadkach e-commerce jest sobota. Wytłumaczenie wydaje się być oczywiste: czujemy, że cały weekend przed nami, poświęcamy się rozrywce, wyjeżdżamy poza miasto, do rodziny, na działkę.

Weekendowy marazm odpuszcza w niedzielne popołudnie. W branży telefonów i akcesoriów GSM ludzie zaczynają z powrotem myśleć o zakupach i stopniowo wracają do komputerów, tabletów, telefonów.

mojafirma.tv składa podziękowania za użyczenie wykresu z panelu Allegro.

[Głosów:4    Średnia:3.3/5]

 

Tagi: , , , , ,