Złoty Pociąg z Wałbrzycha jako pomysł na biznes

„Złoty Pociąg” z Wałbrzycha rozbudził nadzieje wielu Polaków na odzyskanie naszego narodowego majątku, który został zrabowany podczas wojny. Złoty Pociąg jest jednocześnie sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy – zarówno dla wydawców, jak i dla sprzedawców noktowizorów. Oto kilka sposobów, które podpatrzyłem:

Złoty pociąg FOTO - Trains du Steyertalbahn - Alain Gavillet - Flickr

Złoty pociąg z Wałbrzycha rozbudza wyobraźnię internautów. Wszyscy chcą dzięki niemu zarobić parę złotych. Najwyraźniej widać to w wypadku wydawców: nawet strony, które ze złotym pociągiem nie mają nic wspólnego, starają się o nim pisać.

Dobrym przykładem jest tutaj Spider’s Web walczący o każdego użytkownika pochodzącego z SEO. Jego redakcja wykazuje się wielką pomysłowością:

FOTO Złoty pociąg z Wałbrzycha

Złoty pociąg z Wałbrzycha jest złoty dla… Wałbrzycha

Złoty pociąg może stanowić wielką szansę dla Wałbrzycha. Jego powolne odkrywanie, uchylanie kolejnych rąbków tajemnicy światu, może przyciągnąć turystów na wiele lat. Podobnie jak w przypadku rafy koralowej: od jej eksploatacji i sprzedaży bardziej opłacalne jest pokazywanie jej turystom.

Jeśli informacja o lokalizacji pociągu zostanie potwierdzona, konieczna będzie infrastruktura handlowo-usługowa, która zdoła obsłużyć poszukiwaczy skarbów i dziennikarzy z całego świata.

Złoty pociąg jako pomysł na biznes dla PKP

Gdy powstanie niezbędna infrastruktura, każdy szanujący się przewoźnik powinien uruchomić połączenia z Wałbrzychem. Oczywiście złotego pociągu nie widać na powierzchni, więc po chwilowym rozczarowaniu ludzie będą musieli znaleźć miejsce, gdzie rozładują nagromadzoną w nich energię.

>>> ZOBACZ TEŻ: Ile zarabia przedstawiciel handlowy w branży TECH

Mogą to być puby, muzea, dyskoteki, hotele. Albo piesze wycieczki w góry, żeby się zmęczyć. Lub zwiedzanie miasta, w tym biedaszybów.

Co jeszcze?

[Głosów:1    Średnia:4/5]
Tagi: , , , , , , ,