Mikroprzedsiębiorstwo a mała firma – definicja według rozporządzenia Komisji UE 651/2014

Co to jest mała firma? Jakiej wielkości musi być firma, żeby należała do sektora MŚP (małych i średnich przedsiębiorstw)? Jaka jest definicja mikroprzedsiębiorstwa?  Oto wyjaśnienia według rozporządzenia Komisji (UE) 651/2014 nawiązujące do wcześniejszego ustawodawstwa EWG:

Definicja przedsiębiorstwa

Jako „przedsiębiorstwo” definuje się podmiot, który prowadzi działalność gospodarczą, niezależnie od formy prawnej tej działalności. Do tej kategorii pasują więc zarówno klasyczne firmy, jak też jednoosobowe działalności gospodarcze, a nawet osoby zajmujące się rzemiosłem lub stowarzyszenia.

Mikroprzedsiębiorstwo – definicja

Mikroprzedsiębiorstwo to firma należąca do sektora MŚP. Mikroprzedsiębiorstwo zatrudnia mniej niż 10 pracowników i jego roczny obrót lub roczna suma bilansowa nie przekracza 2 milionów euro.

Małe przedsiębiorstwo – definicja

Zgodnie z wytycznymi Komisji, małe przedsiębiorstwo zatrudnia od 10 do 50 pracowników. Jego roczny obrót lub roczna suma bilansowa nie przekracza 10 milionów euro.

Średnie przedsiębiorstwo – definicja

Średnie przedsiębiorstwo to taka firma, która zatrudnia od 50 do 250 pracowników, a jej roczny obrót nie przekracza 50 milionów euro lub roczna suma bilansowa nie przekracza 43 milionów euro.

[Głosów:4    Średnia:2.5/5]
Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,